BlogPlay.euCzego oczekujemy po Play w tym roku?

01.31.2010 21:51:58 · Opublikowano w ciekawostki, inne, oferta, pakiet, Play Fresh, PLAY news
W zeszłym roku najważniejszym wydarzeniem uznaliśmy prawie jednogłośnie wprowadzenie oferty Play fresh, ze stawką 0,29 zł za minutę oraz rocznym okresem czasu połączeń wychodzących. Czego w takim razie oczekujemy w tym roku od czwartego operatora? Dalszych obniżek stawek, wprowadzenia nowych, innowacyjnych usług czy lepszej jakość obsługi klienta? Każdy z Was ma inne oczekiwania. Poniżej zamieszczam moje:
 • Wprowadzenie usługi BlackBerry BIS-B (rozszerzonych BIS) w takiej samej lub konkurencyjnej cenie jak w Plusie czy Orange
 • Wprowadzenie do oferty terminala Palm Pre Plus
 • Lepszego działania Biura Obsługi Klienta
Dla niektórych z Was to co wymieniłem może być nie ważne, a wręcz w ogóle nie potrzebne. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czego Wy, czytelnicy, użytkownicy, oczekujecie od Play w tym roku? Naprawdę jestem ciekaw.
Źródło:

41 komentarze dla wpisu “Czego oczekujemy po Play w tym roku?”

 1. Dźwiedziu napisał:

  Ani Blackberry ani Palma Pre. Jeżeli już to N900, ale też nie jest to jakiś super ważny warunek. Myślę, że najlepiej zrobią jak popracują nad jakością usług i zasięgiem.

 2. Ja oczekuje, że do oferty telefonów wejdzie Google Nexus One oraz, że zniosą ten obowiązkowy pakiet 2GB / 40zł w abonamencie.

 3. na wielkie obniżki cen się nie nastawiam, raczej na podwyżeszenie jakości OK i dalszy rozwój w kierunku Internetu – większa ilość danych na Play Online, zdecydowanie lepsza jakość połączeń (zarówno rozmowy jak i Internet) i więcej smartphone’ów w ofercie (w tym Nexus One :)).

 4. A ja może i będę dziwny, ale telefony mogą sobie darować. Życzyłbym sobie żeby jednak poszerzali zasięg własny + obniżali ceny połączeń… No i ten nieszczesny BOK 😉

 5. wzorem cyfrowego polsatu: internet 200 mb za 1 zl i w stylu play: 2 gb za 10 zl, 20 gb za 50 zl, 200 gb za 100 zl, rok waznosci dla polaczen internetowych.

 6. Normalnie dzialajacego Internetu. Nie chodzi nawet o zsieg ale by tam gdzie ten zasieg juz jest to zeby dzialalo stabilnie ze znosnymi predkosciami.

 7. Ja oczekuje malych pakietow internetowych, cos ok 50 lub 100 mega z taryfikacja co 1 kB. Pozdrawiam. >G-)

 8. Jak już mamy się wzorować na polsat to tylko tą stawką 0,25MB za 1gr (liczone łącznie?) na zasięgu sferii i aero2. W przypadku play by bez pakietów na zasięgu P4 zamiast stawki 100kB za 12gr dali 1gr za 256kB liczone łącznie. Toby bez pakietów w play(fresh, mixturach, abo) dało realne stawki np: 25MB za 1zł czy 100MB za 4zł a wszystkie pakiety netu by były rozliczane nie co 100kB lecz co 1kB np

 9. Ja oczekuję pakietów internetowych do starszych taryf o których play po wprowadzeniu play online wyraźnie zapomniał. Dysproporcja cenowa jest bardzo rażąca…..

 10. Ja oczekuję ulepszania oferty PF, a co najmniej nie pogarszania jej.

 11. A ja bym chciał, żeby wreszcie informacja o nieodebranych połączeniach nie przychodziła jako SMS klasy 0 tylko normalnie.

 12. Ja bym życzył wszystkim abonentom (obecnym i przyszłym) ciekawej oferty walentynkowo-urodzinowej z darmowym nr w ramach abonamentu, odświeżonych abonamentów One Play z pakietami internetowymi mniejszymi niż 500MB i rozliczanymi co 10kb oraz więcej telefonów z średniej półki jak Samsung Corby Pro czy Nokia 5230 w przystępniejszych cenach 🙂

 13. taryfikacja internetu co 1 kb . przechodzenie pakietow na kolejne 3 m-ce w abonamencie. mozliwosc kupienia do taryf pro az 3 pakietow minut do play i stacjonarnych w jednym cyklu rozliczeniowym, minuty z dodatkowego pakietu do wszystkich nie pobierane jesli dzwonie do play lub na stacjonarny. Utrzymanie pakit sms/mms za 5 zl do wszystkich sieci. Darmowy numer za 10 zl w abonament. Polaczenia z darmowym numerem nie zmniejszaja zadnego pakietu-zarowno zlotowkowego jak i dodatkowo wykupionego.

 14. Jak to życzenia, lista zawsze długa…

  1) zwiększenie prędkości i stabilności Internetu
  2) poprawa zasięgu i jakości 2G
  3) poprawa jakości obsługi przez BOK
  4) poprawa stabilności Play24 i dodanie kilka modyfikacji, które już kiedyś zasugerowałem Play.

  5) życzę, aby Play dalej się rozwijał tak jak to robi 🙂

 15. Internauta napisał:

  Podwyższenie stabilności sieci i obniżenie ceny za transmisję danych.

 16. Ja oczekuję, że wkońcu mój numer przejdzie do Play i odzyskam kontakty i inne zamrożone nie przez pogodę sprawy… to już 12 dzień bez numeru. JAJA jak berety !

 17. berdys napisał:

  Lepszych transferów( HSPA+ ) i lepszych łącz do nodeB + optymalizacja sieci pod inet. Zwiększanie zasięgu GSM i koncesji na UMTS900 ( możliwe ? ) ;>

 18. Pijafka Społeczna napisał:

  Ja bym sobie życzył wejścia Play w VoIP i zaoferowania mocno konkurencyjnej własnej platformy dla swoich killientów, zarówno poprzez komórkę i WiFi jak i VoIP z numerem stacjonarnym sprzężonym z numerem telefonu komórkowego. Zawsze to zróżnicowanie źródła dochodów dla operatora, ale też jakaś ciekawa komórkowa alternatywa dla GaduAir.

  Oczywiście są to tylko pobożne życzenia. Nie liczę nawet, że ktoś z Pleja to przeczyta i zechce wdrożyć. Zatem módlmy się…

 19. Nowych, ulepszonych taryf abonamentowych, a w nich:

  – jedna niska stawka za minute do wszystkich, niech bedzie te 0,29zl

  – zamiast tych beznadziejnych pakietow minut do play i na stacjonarne mogli by dac niska stawke do play, ktora malalaby wraz z wysokoscia abonamentu, w tej chwili kupujac np. op95 ma sie gorsze warunki niz w op-pro65, powinna obowiazywac zasada: wyzszy abonament – lepsze warunki.

  – przechodzenie srodkow z abonamentu chociaz na 1 kolejny miesiac

  – darmowy/e numer/y za niewielka oplata (max 10zl/mies.)

  A to wszystko nawet kosztem drozszych sluchawek, bo i tak maja drogie. Nie to co kiedys gdy wchodzili na rynek…

 20. ja sobie życzę pakietu “Bezstresowy Internet” — żebym nie musiał na noc wyciągać baterii z telefonu

 21. mirekb napisał:

  Bądzmy realistami:stawka 29 zostanie na długo,stawki sms dzieki wysokiemu mtr pasują całej w4 wiec tu bez zmian,mms to niszowa usługa więc pomijam jednak co do transferu danych to moze dzieki zmianie umowy z polkomtelem p4 postara sie o pakiet działający równiez na roamingu plusa??np 100MB za 10pln,do 2 pakietów w miesiącu..inna kwestia to taka ze starych mixowców Play ładnie załatwił likwidacją pakietów (200sms/50min do wszystkich) za 9pln wiec moze chociaz pakiety do Play/stacjo typu 50min do p4/stacjo za 5pln oraz pakiet na net by sie przydał nawet ten wspomniany na wstępie 100MB..wiem ze trudno klienta zdobyc i wcale niełatwo utrzymac,jednak potrzeba do tego tak niewiele.Sądzę że moje promozycje są rozsądne i warte rozważenia

 22. Żeby PLAYONLINE działał normalnie (tj. blisko prędkości maksymalnej). Stabilności działania sieci, nie tylko usługi transmisji danych. A przede wszystkim byłoby miło, żeby BOK zaczął normalnie działać, a nie powodować irytację i zamęt.

 23. a może tak dotrzymywania przyrzeczeń?

  niedawno dostałem sms od Play – doładuj do 28/1 a dostaniesz 2x wiecej do 30/1

  jest 1/2 a ja nic nie dostałem, a doładowałem 27/1

 24. …wymiany lub doszkolenia pracowników Call Center, weryfikacji procedur tam obowiązujących, wprowadzenia porządnego Service Desk’u

 25. – darmowy “numer” (max 10zł)
  – przechodzenie nie wykorzystanych środków na następny miesiąc
  – nowe/najnowsze telefony (zanim wejdą u konkurencji)
  – lepsza/indywidualna oferta replay
  – informacja o nieodebranych połączeniach itp nie przychodziła jako SMS a nie powiadomienia na ekran telefonu
  – program lojalnościowy
  – tańsza stawka za Internet w ramach abonamentu oraz rozliczanie za mniejszą ilość danych

  P.S.
  Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę:D

 26. Play4 UK napisał:

  Ja chce tak:

  Nexus One
  HTC Bravo
  Moto Droid
  Samsung Galaxy 2

  Bez obowiazkowego pakietu 2GB.

  Iphone bez pakietu obowiazkowych danych

  BO PO CO KAZDY MA WIFI W DOMU!

  Wywalenia pakietu wsytego 2GB.
  po co komoc 2gb danych ? jak 500mb jest wystarczajace do wszystkiego.

 27. Poźądane zmiany w abonamencie:
  – Obniżenie ceny sms
  – przechodzenie minut na kolejny miesiąc (przy czym minuty które przeszły powinny być wykorzystywane jako pierwsze.)
  – możliwości wykupienia pakietu 300sms/mms do wszystkich sieci za 5zł.
  – polepszenia i urozmaicenia oferty replay.

 28. spajrek napisał:

  A ja bym życzył sobie by wprowadzono takie taryfy, gdzie środki na koncie są do wykorzystania w każdej usłudze, a nie żeby naliczało osobno kasę za skorzystanie z internetu mimo iż na koncie są środki. I druga sprawa, by niewykorzystane środki przechodziły na kolejny miesiąc.

 29. Piotras napisał:

  Życzyłbym sobie i innym , terminowego dostarczania faktur, w ogóle dostarczania faktur (nie jestem pojedynczym przypadkiem) i znacznej poprawy działalności BOK.
  No i Nokia e66 za 1 zł w Mixturze 10/30 m-cy 🙂

 30. A ja bym chciał, przywrócenia darmowych sms jak było, czyli: 5000 za 50~ więcej zł, 3000 za 30 zł. ZASIĘGU!!!!!!!! Bo to co oferują w niektórych rejonach to kpina. Przebicia oferty mój profil w simplus, 3 numery z którymi można rozmawiać za darmo i nie czytałem jeszcze, ale za pewne działa to na zasadzie doładuj i możesz rozmawiać, oczywiście w ramach plusa… ale jednak, co trzy numery to nie jeden. A tak po za tym, to reszty nie używam, więc nie potrzebna mi jest… może jak zacznę korzystać to będę płakał o więcej 🙂

 31. Jako, że jestem uzalezniony od Play w zakresie internetu (tepsa nie ma ochoty przekopać 10m kabla, żeby podłączyć studzienkę a razem z nią całe osiedle…) to życzyłbym sobie:

  – zwiększenia prędkości internetu – 1Mb/s kiedy modem pokazuje mi zawsze maksymalny zasięg HSPDA to taka smutnie mała szybkośc obecnie. Szczególnie, że konkurencja ma już do HSPA+ – jak dla mnie upload szybszy byłby wybawienie, bo wgranie czegokolwiek na serwer zajmuje długo za długo…

  – większe pakiety danych dla PlayOnline – ostatnio zobaczyłem ofertę plusa ze 100GB dodatkowymi (na noce)… i zazdroszczę im co nie co :/

  Pozostała część oferty jest jak dla mnie OK i dlatego zostaję z nimi jak na razie. Chyba, że zostaną w tyle za bardzo z netem…

 32. W PF oferta jest w miare ok.Jedynie co bym poprawił to net na zasięgu macierzystym P4 czyli naliczanie pakietów netu co 1kB a nie tak jak jest co 100kB(to mnie odstrasza od play fresh i play mixtury oraz abo)oraz zmiany obliczania netu na zasięgu P4.Zamiast dawać drogo 100kB za 12gr by dali stawkę 1gr za 256kB liczone łącznie.To by dopełnialo ofertę netu(wyszłoby np 25MB za 1zł bez pakietów)

 33. Co do abo i mixtury by w standardzie dawali 2numery na jednej karcie sim tak jak ma w jednej ofercie era strefa np. Jak jest się w strefie to ma się nr stacj jak poza nią to nr komórkowy. Wybrany numer lub numery koniecznie w mixturze i tanie rozmowy do play i na stacj w pl. I na abo by powstała 1dedykowana oferta na stacj nr z tanimi rozmowami międzynarodowymi m.in. I np bez pakietów 9gr za min

 34. Bez pakietów 9gr/min brutto na stacj do stacj pl i ue oraz do play.I by wszędzie(stacj numer też)by standardem było naliczanie sekundowe od 1s!Oraz by pakiety internetowe były uczciwie naliczanie co 1B a w najgorszym razie co 1kB!Play ma grać uczciwie wobec swoich klientów.Chciałbym by zamiast telefonu więcej ofert mieli typu na 6miesięcy i abo 50%tańszy na cały okres umówy bez oplaty aktywacyjnej

 35. a może I-Pad z ubsługą 3g ?? era i orange już się o to starają .
  w play mogłoby to zrobić furorę !

 36. -przede wszystkim lepsza obsługa klienta.
  -taryfy bez haczyków w stylu rozliczanie połączenia z Internetem poza abonamentem.
  -lepsze pakiety Internetowe – mniejsze i dokładniej rozliczane.
  -nie liczenia nie nawiązanych połączeń z Internetem!
  -większy zasięg Internetu oraz obsługa POL na nadajnikach Play 2G:)

 37. internet! bez pakietów, bez zobowiązań – tak jak pisali poprzednicy, taryfikacja co 1kb, niższe stawki, ew jakiś pakiet max kilkadziesiąt MB za maks 5pln.

 38. Bartosz napisał:

  tak tak 😀 a świstak siedzi i zawija te sreberka 🙂 PS-a ja zaczynam mieć zaś problem z tym naszym pleikiem… jak dzwonie na stacjo bez pakietów za 29gr to łączy mnie bez problemu… jak mam pakiet za 5gr… to się czasem w ogóle dodzwonić nie mogę… “przepraszamy ale nie możemy zrealizować tego połączenia” i inne… !!

 39. Do Bartosz: do tego dodaj sobie że dziś likwidują darmowy wybrany numer we freshu i już wiadomo w którym kierunku idzie play fresh. A może play ma już kupca i wlewa wszystko bo kasę i tak za to dostaną? Nalapali bazę danych 3,5mln i gitara.. Oj źle się dzieje z play. Źle.

 40. Normalnej poczty głosowej do iPhone – czytaj taka, jaka jest w Erze.

 41. pawelpp napisał:

  1 Przechodzenie niewykorzystanych ZAPLACONYCH minut
  2 Dostępnosć telefonów,bo większosć to telefony wirtualne na stronie Play.
  3 LEpsze warunki dla przedłużających umowy.
  4 dobre pakiety dodatkowe.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.