BlogPlay.eu

PLAY zdecydowanym liderem rynku przenoszenia numeru w 2009

01.08.2010 16:20:34 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, mnp, PLAY news
W 2009 roku ponad 400 tysięcy Klientów zdecydowało się zmienić operatora – to 4 razy więcej niż w 2008 roku Ponad połowa klientów, dokładnie 54% przechodzi ze swoim dotychczasowym numerem do PLAY. W 2009 dokładnie 218 tys. Klientów wybrało ofertę PLAY. Dla porównania w 2008 roku swój numer do PLAY przeniosło ok. 50 tys. Klientów. W marcu 2009, tuż przed wprowadzenie oferty Jedna Wizyta – udział PLAY w rynku MNP wynosił 40%. Największy udział procentowy PLAY osiągnął we wrześniu 2009 – 60%. O sukcesie PLAY jak wynika z badań przeprowadzonych przez operatora decyduje – atrakcyjność oferty dedykowanej dla przenoszących numer 80% oraz prosty i szybki proces 75%. Bartosz Dobrzyński CMO
„Największym sukcesem nowego procesu przenoszenia numerów jest to, że numer telefonu naprawdę stał się własnością klienta, tak jak adres email. To właśnie klient a nie korporacja, jaką jest operator telekomunikacyjny decyduje o tym, co dzieje się z jego numerem”.
Kluczową rolę w tak dużej popularności przenoszenia numerów odegrała zmiana przepisów 6 lipca 2009, które skróciły proces przenoszenia do jednego dnia i zakazało pobierania z tego tytułu jakichkolwiek opłat. Już w pierwszym miesiącu po zmianie przepisów doszło do niemal dwukrotnego wzrostu liczby składanych wniosków. Każdego miesiąca coraz więcej Polaków decyduje się przenieść swój numer co pozwala zakładać, że w przyszłym roku liczba migracji zdecydowanie się powiększy. W grudniu do sieci PLAY swój numer przeniosło ponad 30 tysięcy klientów. Źródło: Komunikat prasowy Play
Źródło:

12 komentarze dla wpisu “PLAY zdecydowanym liderem rynku przenoszenia numeru w 2009”

 1. Do tych , co się będą skarżyć poniżej na procedurę przeniesienia w P4- mieliście pecha 😀

 2. Czy wiadomo ile przeniesień numerów do Play było w postpaid, a ile w prepaid?

 3. Tak wszystko pięknie, a szkoda że nie podali ilości jaka po przeniesieniu do play potem z niego uciekła z powodu jakości ich usług?!

 4. odchodzi4 napisał:

  A ile osób przenoszących nr do pf doładowało za więcej niż 5zł?
  Oj chyba mało większość zgarnęła bonus wydzwoniła i starter do kosza i kupiło następny nr u W3 po to żeby zrobić MNP i zgarnąć bonus.

 5. odchodzi4
  Mówisz o kolegach z przedszkola czy jak??

 6. Hehe…play by nie był tak popularny gdyby nie to, że każdy inny operator wali wysokie stawki za połączenia DO play…
  Gdyby stawki do play odmienne od standardowej zlikwidowali to play by cienko piszczał.

 7. I co z tego 90% to przeniesienia do fresha a ci co przenieśli do abonamentu to jak najszybciej wrócą do swoich sieci.

 8. Przepraszam, gdzie można znaleźć komunikaty prasowe Playa?

 9. @ lolko – kilkoro moich znajomych (w tym ja) przeniosło się do Play. Wracać? A do czego? Do ciągłych reklam smsowych, na które nie wyraziłem zgody, do telefonów z telemarketingu wciskających niepotrzebne usługi albo telefony po 249zł (dostępne w promocjach po 1zł)? Do ofert w stylu “taniej 2gr za minutę niż w cenniku” za przedłużenie umowy (po obniżce i tak byłoby 57gr/min)? “Darmowy” pakiet minut, którego wykorzystanie jest obłożone takimi warunkami, że z przyznanego 1000 min wykorzystuję i tak mniej minut niż bym wydzwonił za te 10zł, które mnie ten “darmowy” pakiet kosztuje? Ja wolę proste taryfy, jakiś mały pakiecik za 5zł, który faktycznie wykorzystam oraz dostęp do Internetu w rozsądnej cenie.

  PS. Przenoszenie prepaida wyglądało tak: w piątek podpisanie papierów, w sobotę odbiór nowej karty. Z postpaidem trzeba było poczekać prawie miesiąc, ale to chyba było jeszcze przed tymi zmianami “jeden dzień”. I jeszcze dostałem kubek z reklamą play 😉

 10. dostęp do Internetu – w playu hahah nie rozpierdalaj mnie internet w play to kpina i jakość usług tym bardziej.

 11. niestety ale PLAY zapomniał upgrade’ować nadajniki i to co postawił przykładowo w miastach teraz już nie daje rady 🙁

 12. @ lolko mógłbyś przynajmniej wypowiadać się na poziomie

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.