BlogPlay.eu[Aktualizacja]Ile może trwać rozmowa z Darmowym Numerem Play?

12.15.2009 14:37:51 · Opublikowano w ciekawostki, darmowy numer, inne, PLAY news
Klienci sieci Play, którzy korzystają na przykład z promocji Darmowy Numer z pewnością ciekawi są jak długo trwać może pojedyncza rozmowa telefoniczna. Redakcja TrudnyKlient.pl zrobiła testy. Wyniki zaskoczyły nas pozytywnie. Warunki testu: różne lokalizacje (Warszawa, Kraków, Rzeszów)
 • różne telefony (Nokia, iPhone, Samsung)
 • różne sieci (w sieci macierzystej Play, roaming krajowy z Polkomtelem)
 • powtarzalność (testy wykonane w odstępie doby)
Przebieg testu:
 • zestawienie połączenia telefonicznego (urządzenie podłączone do ładowarki)
Czas rozmowy (wykazany w kilku testach): 445 min 1 s. ( 7 g 25 min) Aktualizacja: Oczywiście pod powyższym czasie połączenie zostało automatycznie przerwane przez Play.
Źródło:

24 komentarze dla wpisu “[Aktualizacja]Ile może trwać rozmowa z Darmowym Numerem Play?”

 1. Nasuwa się pytanie: co po tych 7 godzinach? Połączenie zostało przerwane, czy sami się rozłączyli, bo nie chcieli przedłużać testu?

 2. bezcelowe badanie.

 3. Play-owiczka napisał:

  kto gada 7h? przez telefon ;D podziwiam takich :p

 4. ja po 30 min mam dość… ale jak telefon leżał na stole i z boku był drugi, oba miały zestawione połączenia… to co za problem…

 5. ech to sobie strzelili po teście 😉

 6. taksówkowa mniejszość hinduska w głównych stolicach świata nawija non stop- test i trudnyportal dla psycholi

 7. i o czym ma swiadczyc ten test?
  czyli play to zlo ze daje darmowy nr i poaczenie zostaje zerwane po 7 godzinach? sprawdzcie po ilu zostaje zerwane polaczenie jezeli nie jest to darmowy nr, inaczej ze swoimi testami sie schowajcie bo dziecko w podstawowce ma lepsze pomysly

 8. W erze, w “sieci rodzinnej” rozmowa rozłączana jest po równo 60 minutach.

 9. marcino_80 napisał:

  hej nie wiecie czy ta promocja będzie jakoś przedłużona? czy kończy sie 15 stycznia i juz tylko pozostaną wspomnienia z darmowych godzin rozmów:)

 10. Zadeklarowany numer nie łączy się z ofertą „100 minut do Play i na stacjonarne w Play Fresh”, ofertą promocyjną „Program doładowań” oraz nie może być wykorzystany w ramach pakietu 60 minut promocji „Przejdź do Play Fresh” z dnia 10.07.2009r
  Promocja trwa do 15.01.2010 r.

 11. Mam takie trywialne pytanie , moze wiecie czy to 30 zł które zostaje doładowane znika, jako ryczałt na ten darmowy numer? czy darmowy numer mamy przy okazji a 30 zeta pozostaje na inne rozmowy, sms, itp?

 12. nie znika.. 30zł masz dalej dla siebie.. nr darmowy jest darmowy – warunek to 30zł musi byc co miech

 13. Widzieliście tę stronę?
  http://playzasiegwszedzie.prv.pl/
  Znalazlem link na blogu u Gruszki na temacie o mixturze:)

 14. buahahahha. Rozwaliła mnie ta strona.

 15. r. promocja trwa do 15.01, sprawdz na stronie play

 16. aha i odnosnie zmiany zasiegu na plusa to stara metoda, ale aktualnie nieoplacalna moim zdaniem, przerzucilem sie na play miesiac temu i mam lepszy
  zasieg w 3 miescie i na podlasiu przynajmniej

 17. Ich oficjalny adres to

  http://TrudnyKlient.pl a nie taki jak we wpisie 🙂

 18. Dla mnie sprawa zasięgu była bardzo ważna zwłaszcza przy mobilnym internecie.** :):):):):) O jakim mobilnym necie z Playa ? na plusie ? cos nie kumam 😀 ale strona czadowa. Odkrywa ameryke, wywaza otwarte drzwi. Zglosmy ja do jakiegos konkursu 😛

 19. wojthez33on 15 grudnia 2009 at 20:58
  W erze, w “sieci rodzinnej” rozmowa rozłączana jest po równo 60 minutach.

  Serio? Jaki żal 🙂

 20. Ale to co piszą na playzasiegwszedzie.prv.pl to jest wykonalne technicznie? Ja bym się przełączył przynajmniej do czasu aż do mnie dojadą z nadajnikami Playa ale co bedzie jak to zrobie?

 21. glupota ludzka nie zna granic
  tamten wpis z zasiegiem dotyczy telefonow/gsm/, a nie play online

 22. Testy miały wykazać ile w praktyce może trwać połączenie z Darmowym Numerem PF – tylko tyle. Założeniem ich nie było badanie wszystkich sieci pod kątem długości pojedynczego połączenia. Spodziewaliśmy się, że po jakimś czasie sieć blokuje (rozłącza) rozmowy – test wykazał, że po ponad 7 godzinach. Przyjęta metodologia jest więc wystarczająca aby badać ten obszar, a nie funkcjonowanie sieci Play w ogóle. Poza tym taki sam test wykonany jako połączenie płatne poza stratą czasu i prywatnych pieniędzy nic innego pewnie by nie wykazał.

  Pozdrawiam
  Łukasz Roguski

 23. ja mam 1600 min. na play co miesiac 🙂 co niektorzy pewnie tez…

 24. Nooo. iPhone w testach. Biorąc pod uwagę merytorykę portalu trudnyklient.pl mam obawy czy osoby go prowadzące dałyby radę w obsługą tak skomplikowanego urządzenia.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.