BlogPlay.euWojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargi PTC i PTK Centertel

12.04.2009 13:24:55 · Opublikowano w ciekawostki, inne, PLAY news
W poniedziałek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że przetarg na częstotliwość UMTS w 2005 r. został przeprowadzony zgodnie z prawem i słusznie wygrała oferta P4 – była bezbłędna, najlepsza dla rozwoju konkurencji i oferowała najwyższą opłatę dla Skarbu Państwa. W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, iż dokonując analizy zarzutów skargi PTC oraz PTK Centertel w przedmiotowej sprawie nie zaszła sytuacja, w której zostałaby spełniona którakolwiek z przesłanek rażącego naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu. W ocenie Sądu istota skargi PTC sprowadza się do wykazania, że doszło do odrzucenia jej oferty z uwagi na popełnienie przez ten podmiot oczywistej omyłki pisarskiej, która polegała na tym, iż PTC w ofercie nieprawidłowo wskazała częstotliwość tj. 1990,1-1905,1 MHz, zamiast 1900,1-1905,1 MHz). WSA odnosząc się natomiast do skargi PTK Centertel wskazał, że istotą tej skargi było zakwestionowanie przez nią zastosowanego w ofercie kryterium wysokości zadeklarowanej kwoty oraz zachowania warunków konkurencji. W ocenie Sądu twierdzenie powyżej jest błędne, gdyż z przepisów prawa wynika, iż jest to jedno kryterium. Zdaniem WSA Prezes UKE prawidłowo zastosował przepisy prawa i ukształtował w ofercie jedno kryterium – zachowania warunków konkurencji i wysokości zadeklarowanej kwoty. Ponadto przed ogłoszeniem przetargu Prezes UKE dysponował opinią, z której wynikało, że ceny usług telekomunikacji przenośnej wymagają impulsu dla zaistnienia konkurencji. Wskazując na kryteria oceny ofert Prezes UKE przypisał więc priorytet kryterium zachowania warunków konkurencji i wysokości zadeklarowanej kwoty.
To bardzo ważna decyzja w cichym sądowym pojedynku, którego celem jest odebranie P4 częstotliwości UMTS, o co od czterech lat w kilkudziesięciu postępowaniach bezskutecznie ubiegają się wymienieni wyżej konkurenci, dążąc do wyeliminowania PLAY z rynku
- napisał na swoim blogu rzecznik Play Marcin Gruszka. Źródło: UKE, telix.pl
Źródło:

Jeden komentarz dla wpisu “Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargi PTC i PTK Centertel”

  1. muahahahha PTC FAIL, nie no co za fatalny operator… Pogratulować niemieckim złodziejom 😉

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.