BlogPlay.euUsługa Nokia Email w ofercie PLAY – oficjalnie

12.02.2009 12:43:32 · Opublikowano w ciekawostki, inne, Nokia, oferta, pakiet, PLAY news
Od 1 grudnia do końca maja 2010 roku klienci sieci PLAY mają bezpłatny dostęp do usługi Nokia Email – poczty e-mail typu push działającej na platformie Nokia Messaging. Nokia Email umożliwia korzystanie z kont takich usługodawców jak Gmail, Windows Live Hotmail, Yahoo! Mail, Ovi Mail, a także lokalnych, takich jak Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia, O2, Home.pl i innych. Usługa ta w sieci PLAY dostępna jest na razie w modelach Nokia 6220, Nokia 5530, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia E63, Nokia E52, Nokia E66 i Nokia E71, lista ta będzie jednak sukcesywnie rozszerzana. Nokia Email, to łatwa w obsłudze i konfiguracji usługa typu push, która umożliwia korzystanie z 10 osobistych kont w jednym telefonie. Żeby skonfigurować swoją skrzynkę wystarczy podać adres e-mail i hasło, a wiadomości będą dostarczane do urządzenia na bieżąco – bez potrzeby ich specjalnego pobierania. Nokia Email umożliwia ponadto pobieranie i czytanie załączników czy załączanie plików do wiadomości bezpośrednio w telefonie. Klienci sieci PLAY, którzy aktywują Nokia Email, ponosić będą opłaty za transfer danych – a więc wszystkie przychodzące i wychodzące wiadomości e-mail, natomiast sam dostęp do usługi przez najbliższe pół roku (do maja 2010 r.) jest bezpłatny. W celu obniżenia kosztów transmisji danych warto równolegle z aktywacją Nokia Email wykorzystać pakiety danych PLAY ONLINE w telefonie.
„Poprzez Nokia Messaging firma Nokia dąży do tego, aby dostęp do poczty w telefonie był usługą na każdą kieszeń i dla użytkowników większości urządzeń Nokia. Cieszymy się, że usługa ta znajduje się już u kolejnego polskiego operatora. Dzięki temu umożliwiamy coraz większej grupie osób i firm korzystanie z poczty e-mail w dowolnej chwili i miejscu, w prosty i wygodny sposób”
— powiedział Dariusz Zalewski, Services Manager, Nokia Poland. Więcej informacji o usłudze można uzyskać pod adresem http://email.nokia.com oraz na stronach operatora http://web.playmobile.pl/pl/uslugi/nokia-messaging/ Źródło: Komunikat prasowy Play
Źródło:

6 komentarze dla wpisu “Usługa Nokia Email w ofercie PLAY – oficjalnie”

  1. Żałosne, co z tego że dostęp bezpłatny (Gmail od dawna ma push i jest też bezpłatny) skoro trzeba płacić za transmisję danych – a push sporo ich zżera przy taktowaniu co 100kb.

  2. No niby darmowe, a przesył danych płatny i to poza abonamentem. Szkoda. Kilka usług w Play się cofa zamiast być rozwijane

  3. @amg: a co za problem ustawic sobie podtrzymywanie sesji? Telefon z podtrzymywaniem sesji wytrzymuje mi 1,5 dnia 😛 /przy ustawieniu zasiegu 2G/

  4. Porażka, mam nadzieje ,ze dzisiejsze wejscie Policji oraz UOKiK do p4 da im do myslenia !

  5. komentarz do “darmowego” – a jednak płatne.
    Myślalem, że będzie to coś na wzór BIS/BES gdzie płaci się za usługę a nie za transfer…

  6. Internet w Play na telefonach jest jednym z najdroższych. Przy korzystaniu z najnowszej wersji “bajtożernego” mobilnego GG ten pakiecik 5MB za 5zł wystarcza ledwo na tydzień. No chyba że przez GG będę się komunikował raz na 4 dni. W innych sieciach to chociaż przez GG można pisać bez opłat za transfer (Era TT i Plus).

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.