BlogPlay.euWczorajsza awaria

12.01.2009 21:58:32 · Opublikowano w awaria, blog, ciekawostki, inne, nadajniki, PLAY news
Dopiero teraz zauważyłem, że Marcin Gruszka na swoim blogu dodał do swojej wypowiedzi kolejny akapit, a mianowicie:
Przy okazji chciałem podkreślić, że awaria nie dotyczyła całej Polski jak twierdzą niektóre serwisy internetowe. Zawsze zastanawiam się skąd Wy chłopaki macie lepsze wiadomosci od naszego nadzoru sieci.
Jako, że sprawa dotyczy zapewne również mojego serwisu postanowiłem odpowiedzieć na zapytanie rzecznika prasowego. Zacznijmy więc od pierwszej sprawy jaką jest komunikat przesłany przez spółkę P4:
Szanowni Państwo, W związku z niestabilnym działaniem sieci 2G/3G mogą występować utrudnienia w nawiązywaniu połączeń. Za utrudnienia przepraszamy. P4 Sp. z o.o.
Użyto w nim słów "niestabilnym działaniem sieci 2G/3G" co sugeruje, że na całej a nie części sieci występują problemy. Drugą sprawą, a raczej argumentem przemawiającym za moją opinią jest poniższa odpowiedź jednego z pracowników BOKu na wysłane przez czytelnika blogplay.pl (użytkownik netsoftr) zgłoszenie:
Komentarz zamknięcia: Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie, nadesłane za pośrednictwem strony internetowej 1 grudnia 2009 r., dotyczące braku połączenia internetowego. Uprzejmie informujemy, że w związku z masową awarią usług w całej Polsce, możliwy jest brak możliwości korzystania z naszych usług.
Z tego co wiem odpowiedź pracownika biura obsługi klienta jest stanowiskiem operatora Play. Jeżeli zaś pracownik udzielił błędnej odpowiedzi to oczywiście wycofam się w powyższych domysłów.
Źródło:

15 komentarze dla wpisu “Wczorajsza awaria”

 1. ddluk – mistrz ciętej riposty 😉 Żyjemy w czasach gdzie na swoje słowa trzeba mieć “papierki” – chory kraj. Pokory panie rzecznik.. pokory 😉

 2. Po komentarzu widać, że autor ani nie pracował w suporcie ani w utrzymaniu ruchu. W wielu przypadkach zakres awarii da się określić dopiero po jej usunięciu, więc zwiększanie lub zmniejszanie deklarowanego zakresu w czasie jest raczej efektem otrzymania lepszych danych niż wprowadzaniem w błąd.

  Gdyby wszystkim klientom Play padło wszystko, to ogólnopolskie media poruszyłyby temat.

 3. “Jeżeli zaś pracownik udzielił błędnej odpowiedzi to oczywiście wycofam się w powyższych domysłów.”

  Pierwsza linia w call center zazwyczaj udziela błednej odpowiedzi…

 4. Byly_klient napisał:

  Od tego jest kierownictwo CC by przekazać pracownikom najświeższe wiadomości. A jeśli tego nie potrafią… cóż, nie pierwszy przypadek braku profesjonalizmu Play.

 5. wszystko siada.. wiecej javy w systemach 😀

 6. Z pewnego hamerykanckiego filmu pamiętam radę, że w pewnych zawodach nie zadaje się pytań na które nie zna się odpowiedzi. Cała Polska to 100% powierzchni, a jak wiadomo żaden operator nie ma pełnego pokrycia wiec awaria z natury rzeczy nie moze być ogólnopolska c.b.d.u. Rzecznik – pomogłem ? :->>>

 7. a ja tego newsa nie rozumiem. co z tego ze jeden powiedzial tak a drugi inaczej? przeciez to proste:
  w calej Polsce tzn w roznych jej miejscach (np Poznan, Krakow ale Warszawa juz nie). skad osoba odpowiadajaca na reklamacje ma wiedziec skad jest reklamujacy? problem nie dotknal “calej sieci w Polsce” lecz “niektore nadajniki w calej Polsce”

 8. Newsy na blogu ? Raczej opinia właściciela blogu i komentarze do niej. Newsy są na portalach.

 9. W Play chyba cały czas mają awarię za awarią – zniekształcenia głosu, podźwięk, zanik sygnału, niedostarczanie MMS-ów, zrywanie połączeń w PlayOnline. Składałem już kilkakrotnie reklamację i jak na razie cały czas jest odpowiedź że u nich wszystko w porządku, a niestety ja pomimo w miarę przyzwoitych telefonów (samsung S7220, samsung E200) i ich modemu H E156G nadal nie mogę komfortowo korzystać z ich usług. Play ma jeszcze dużo do nadrobienia z jakością usług i obsługą klienta.

 10. Autor robi z igły widły. chyba się czuje bardziej ważny niż jest 😉 Taka moja subiektywna opinia:)

 11. Teraz może operator będzie mydlić oczy i się tłumaczyć, zamiast się po prostu przyznać, że to ich wina i tyle.
  Życie…

 12. U mnie też nie działa. Od dawna. TYlko na firefoxie i tylko na ficlamh wklejonych na strony. W samym YT i w innych przeglądarkach działa. Na forum pomocy FF mili panowie wymyślali r żne powody i sposoby rozwiązania problemu, po czy się obrazili jak już miałam dość grzebania w programie. Przypomnij sobie co właśnie zainstalowałeś. Może odinstalowanie pomoże

 13. Just do me a favor and keep writing such trennhact analyses, OK?

 14. fair enough, I’m not that worried about it. Anyone can screenshot my background and get it anyway, but it’s my branding. I think people might get called out if they decide that they want it too

 15. Sou gleison salesa novela beijo do vampirofoi aminha melhor novelaque ja assistiigostaria de ver de novono vale apena ver de novotinha 1o anos ate hoje milenbrocomo se fose ontemto ancioso pra rever essa novelaque foi um sucesoe que pode ser novamente umgrande sucesollllll

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.