BlogPlay.euP4 dba o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

11.04.2009 23:15:47 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, PLAY news
P4 przystąpiło do "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie" - wspólnego przedsięwzięcia usługodawców dostępu do Internetu, organizacji pozarządowych specjalizujących się w tematyce bezpiecznego Internetu, a także organów administracji państwowej, powstałego z inicjatywy Grupy TP. W gronie sygnatariuszy znajdują się również ArcaBit, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Kidprotect.pl, Fundacja Orange, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Interia.pl, NASK, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Telefonia Cyfrowa, Polskie Badania Internetu, PTK Centertel, Telekomunikacja Polska, UPC Polska, Wirtualna Polska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Podstawowym celem „Porozumienia” jest budowa koalicji na rzecz edukowania rodziców, opiekunów i dzieci korzystających z Internetu o zagrożeniach mogących wynikać z używania sieci oraz sposobach na ich eliminowanie.
"Porozumienie jest dobrą inicjatywą, ponieważ poza edukacyjno-informacyjnym aspektem przedsięwzięcia proponuje ono proste rozwiązania, dzięki którym rodzice i opiekunowie dzieci będą mieli możliwość zgłoszenia niepokojących treści, zagrażających bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Istotnym dla powodzenia tej inicjatywy jest również fakt zaangażowania się w nią większości wiodących operatorów, ponieważ gwarantuje to rozpowszechnienie idei bezpiecznego Internetu i podnoszenie świadomości klientów na temat zagrożeń w sieci"
– powiedział Jørgen Bang-Jensen, prezes P4, operatora sieci PLAY.
"Już trzech wiodących graczy na rynku telefonii komórkowej, PTK Centertel, P4 i PTC, znajduje się w gronie Sygnatariuszy 'Porozumienia.' Bardzo cieszy mnie, że ta inicjatywa Grupy TP spotyka się z tak dużym zainteresowaniem rynku. Pokazuje to, że największe przedsiębiorstwa sektora technologii komunikacyjnych i informacyjnych są świadome potrzeb swoich klientów w zakresie edukacji i komunikacji w obszarze bezpieczeństwa w Internecie, szczególnie istotnego biorąc pod uwagę powszechne korzystanie z najnowszych technologii przez najmłodszych"
– skomentował Maciej Witucki, prezes Grupy Telekomunikacja Polska. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem strony internetowej 'Porozumienia' natomiast już wkrótce PLAY udostępni na swojej stronie internetowej link do formularza, za pomocą którego można dokonać zgłoszenia nielegalnych treści. Źródło: Komunikat prasowy Play
Źródło:

3 komentarze dla wpisu “P4 dba o bezpieczeństwo dzieci w Internecie”

  1. a ja się pytam – Gdzie jest Pakiet 500min do play i stacjonarne w ofertach pracowniczych ?? no gdzie pytam ? 😉

  2. słaby z Ciebie pracownik, skoro nie wiesz gdzie pakiet 500 minut w pracowniczej.

  3. A dlaczego nie można połączyć sie z blogiem przez play online??

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.