BlogPlay.euOrange obniża ceny połączeń do Play

10.02.2009 23:38:20 · Opublikowano w ciekawostki, inne, oferta, PLAY news
Wprawdzie to nie blog o Orange ale taka sytuacja wydaje mi się jest warta odnotowania. Od dziś połączenia do Play i Cyfrowego Polsatu w taryfach biznesowych Orange kosztują tyle samo, co do pozostałej dwójki operatorów czyli Ery i Plusa. Niestety na chwilę obecną nie jest to stała obniżka a tylko promocja obowiązująca do odwołania. Z niższej stawki automatycznie mogą skorzystać abonenci posiadający następujące taryfy: Orange dla Firm, Nowy Orange dla Firm, Firma Mix oraz Nowa Firma Mix. Źródło: Telepolis.pl P.S. Zastanawiające jest to dlaczego akurat w taryfach biznesowych zdecydowano się na wprowadzenie promocji? Czyżby duże korporacje firmy (a jest ich kilka) korzystające z usług pomarańczowego operatora coraz częściej wykonywały połączenia do użytkowników operatora z "glutem" w logo, których koszt na chwilę obecną był dla nich nie do zaakceptowania (79 groszy)? Znając życie nasze pytania pozostaną bez odpowiedzi :)
Źródło:

8 komentarze dla wpisu “Orange obniża ceny połączeń do Play”

 1. Korporacje to maja indywidualne taryfy i – tak jak ta, w której pracuję – zawsze do wszystkich obcych sieci miała te same ceny. Do własnej sieci jest taniej plus jeszcze wewnatrz korporacyjne stawki, te sa najniższe.
  BTW ddluk mógłbyć wreszcie czegoś nauczyć się o telekomunikacji. Wiedza nie boli…

 2. Stawka 59 gr na stale, na pewno zadowoliła by klientów. jednak oni wola utrzymać stawkę prawie 80 gr/1min. W tym wypadku marża do Playa i Polsatu jest za duża- wynosi około 30 gr. A mogła by wynosić około 10. Wiec nie bawcie sie w promocje tylko obniżajcie ceny na stale. No coz, pewnie tego nie zrobią,bo w panice wprowadzają opłaty na połączenia na nr specjalne :> 😀 – na razie w biznesie, ale pewnie przyjdzie czas na prywatnych 😀 Ot, Orange 😀

 3. Dokładnie korporacje mające sporo opłacanych abo, mają stosownie inne stawki na połączenia … i w cennikach na stronach www W3 takich ofert nikt nie opublikuje. U mnie przenieśliśmy kilkanaście aktywacji z Plusa do Orżnij, bo zwyczajnie dali na połączenia stawkę niższą niż pozostali operatorzy (w tym PLAY który do obsługi klientów biznesowych jeszcze nie dorósł – oferta była po prostu śmieszna, jak z www). Oczywiście stawka do wszystkich jest równa. Czy Play czy Polsat, nie robi różnicy. A njus ddulk’a dotyczy małych firm, bo one nie zawsze mają ceny jednakowe do wszystkich.

 4. Wi jak sądzisz że firma która ma 20 aktywacji ma indywidualne oferty to Ty chyba musisz się jeszcze wiele uczyć o telekomunikacji. Molochy mogą negocjować oferty, mali nigdy, ale głos setek tych małych widocznie zaważył. Choć tak naprawdę jaki powód jest ten wspaniałomyśnej obnizki nigdy sie nie dowiemy.

 5. może ktoś wrzucić aktualne cenniki telefonów w abo?

 6. znalazłem na stronce play,

  teraz tylko powiedzcie mi czy to prawda, że replay wygląda tak samo jak oferta dla nowych??? bo to jakoś dziwnie wygląda!

 7. Replay przynajmniej w moim wypadku był ofertą Indywidualnie dopasowaną owszem straiłem Play Abonament na rzecz One Play jednak dostałem 4 bonusy 🙂 200sms 70min do wszystkich 500min do play i na stacjonarne i 500MB internetu i tym samym zamiast 200zł na miesiąc płacę 95 🙂 😀 umowa na rok bez telefonu, natomiast z tego co widziałem jak bym wzioł telefon to dostałbym taą ofertę jak nowi abonenci tylko przez 6miesięcy upust na abonament do50% i umowa na 18 zamiast 24miesiące

 8. isaak: to albo bys dostal taka sama, albo taka jak piszesz, bo roznica w kwocie 9 abonametow (6m-cy krotsza umowa i 6 m-cy rabatu 50%) to nie jest mala kwota

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.