BlogPlay.euTest przenoszenia numerów – część czwarta

07.14.2009 21:25:44 · Opublikowano w ciekawostki, inne, mnp, Play Fresh, PLAY news
Na dzień dzisiejszy udało się dokonać przeniesienia 4 numerów:
 • Tak Tak i Heyah:
13:55 oraz 13:59 (10 lipca)  - Wygenerowanie wniosku o przeniesienie numeru. 15:33 oraz 16:13 (10 lipca) - Informacja o przekazaniu numeru. Data aktywacji w PLAY została wyznaczona na 2009-07-11. Kolejnego dnia numery były już nie aktywne (sprawdzone o 9 rano). Następuje odebranie startów i aktywacja karty w Play :) Cały proces przebiegł bezproblemowo.
 • Orange:
15:35 (9 lipca) - Wygenerowanie wniosku o przeniesienie numeru. 18:48 (9 lipca) - Informacja o przekazaniu numeru. Data aktywacji w PLAY została wyznaczona na 2009-07-10. Kolejnego dnia numery były już nie aktywne (sprawdzone o 9 rano). Następuje odebranie startów i aktywacja karty w Play :) Cały proces przebiegł bezproblemowo.
 • Carrefour Mova:
15:27 (9 lipca) - Wygenerowanie wniosku o przeniesienie numeru. 17:47 (9 lipca) - Informacja o przekazaniu numeru. Data aktywacji w PLAY została wyznaczona na 2009-07-16. Aktywacja w sieci Play ma nastąpić niestety dopiero 16 lipca. Nie mniej jednak jestem pełen podziwu w jakim czasie operator odpowiedział na wniosek o przeniesieniu :) Cały proces przebiegł bezproblemowo. Dosłownie przed chwilą otrzymałem informację o statusie sprawy:
 • Simplus
Pierwszy wniosek o przeniesienie numeru został odrzucony ze względu na fakt podania dwóch imion na formularzu z sieci Play. Na karcie rejestracyjnej w Plusie podałem tylko jedno imię. Ze względu na powyższy problem złożyłem drugi wniosek opisany poniżej: 12:28 (13 lipca) - Wygenerowanie wniosku o przeniesienie numeru. 21:07 (14 lipca) - Informacja o przekazaniu numeru. Data aktywacji w PLAY została wyznaczona na 2009-07-20. Na chwilę obecną najgorsza sprawa z całej "świętej trójcy". Półtora dnia oczekiwania na wyznaczenie terminu przeniesienia a na dodatek termin wyznaczony na 20 lipca czyli za 6 dni. Jak widać z powyższego opisu proces przeniesienia 5 numerów został już wyjaśniony. Pozostały 4 numery:
 • Mobilking
 • MyAvon
 • Cyfrowy Polsat
 • SnickersMobile
Wszystkie te numery poza SnickersMobile oczekują na rejestracje. Karty rejestracyjne zostały wysłane pozostało więc czekać. Co do "batonowego" operatora powstał dziwny problem, który staram się wyjaśnić. Jak tylko to zrobię opiszę cały zagmatwany problem :)
Źródło:

12 komentarze dla wpisu “Test przenoszenia numerów – część czwarta”

 1. kamishone napisał:

  u mnie z ery do play dzsiaj złozyłem wniosek i dzsiaj odebrałem starter i jutro bedzie umer aktywny

 2. sylwek2k napisał:

  @ddluk: smaczne bylo ‘j’? bo zjadles w carrefour mova w :’Nie mnie jednak’ 😉

 3. Dzięki 🙂 Poprawione.

 4. najgorszy system musi miec plus skoro ludzie pisza na forach ze oddaje numer dopiero po 6-7 dniach.

 5. Mam numer w Heyah i chciałbym go przenieść do mbank mobile, bo tam jest chyba teraz najtaniej (?).
  I tu rodzi się moje pytanie czy przepadną mi pieniądze z konta heyah? Mam tam ponad 100zł.

 6. @Mike: tak, przepadną. Tak więc najpierw trzeba wygadać środki z Heyah, a później przejść do mObile.

 7. odchodzi4 napisał:

  A ja 5 dzień czekam na przeniesienie numeru z TT do Play. Play twierdzi, ze wniosek do ery wysłał, era twierdzi, że nigdy takiego wniosku nie otrzymała. Wykonałem kilkanaście telefonów, odwiedziłem 3 salony, straciłem kupe kasy i czasu, więc jutro ide i składam rezygnacje z przeniesienia. Nie mam czasu ani pieniędzy na taką impreze, Play nie chce klienta, to go miał nie będzie.

 8. @ odchodzi 4: mam nadzieję, że takie wpisy działają na ciebie terapeutycznie. a z drugiej strony skoro play to samo zło to dlaczego tam cię ciągnie?

 9. Odchodzi4, bylo w koncu cos gdzies opublikowane? Nie zglebilem sie jednak w przegladanie serwisow, a miala byc jakas fajna sprawa…

 10. Wniosek o przeniesienie z Simplusa do Play Fresh złożony 15 lipca około południa. Informację o rozpoczęciu procedury przenoszenia numeru otrzymałem od Plusa 16 lipca o 8:39 następnego dnia. O 11:26 dotarła informacja o zakończeniu procedury. Najśmieszniejszy z tego wszystkiego jest data, kiedy numer przestanie być aktywny – z końcem 21.07. I to jest szybkie przenoszenie numerów?!

 11. blazejnowak1 napisał:

  Jedynym Plusem Tego Plusa jest Jego MINUS Żenada że tak się reklamująca i dopiekająca firma Playowi leci tak ostro w kuli ciekawe co na to UKE. Miało być max 3 dni a jest 6 porażka. Przetestowane Na sami swoi.

 12. z batonowym operatorem widocznie pomylili sie w punkcie. moze zamaist batonowego operatora wpisali opa na sieci ktorego snickers dziala

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.