BlogPlay.eu

Sąd zakazał Play spamowania

07.01.2009 18:39:33 · Opublikowano w ciekawostki, inne, komunikat, PLAY news
Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał P4 Sp. z o.o., operatorowi sieci Play, przesyłania niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą SMS-ów dotyczących oferty handlowej tej spółki w zakresie usług telekomunikacyjnych świadczonych pod marką Play. Rozstrzygnięcie sądu jest wynikiem uwzględnienia wniosku Polkomtel S.A. o zabezpieczenie roszczeń z tytułu czynu nieuczciwej konkurencji. Polkomtel wystąpił do sądu, ponieważ P4 rozsyłała do klientów i pracowników Polkomtel SMS-y ze swoją ofertą handlową, mimo że nie dysponowała na to zgodą odbiorców. Działanie takie stanowi naruszenie przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zakaz udzielony został na czas procesu. Sąd zobowiązał jednocześnie Polkomtel do wystąpienia z powództwem głównym. Postanowienie sądu jest natychmiast wykonalne. Jest to już kolejne zarządzenie tymczasowe wydane przez Sąd Okręgowy w Warszawie przeciwko P4 w związku z zarzucanymi tej spółce czynami nieuczciwej konkurencji. Wcześniej sąd zakazał P4 m.in. nakłaniania klientów Polkomtel do rozwiązania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych łączących ich z Polkomtel (sygn. akt: XVI GCo 182/09) oraz używania w reklamie i promocji usług sieci telefonii komórkowej Play nieaktualnych porównawczych analiz oferty P4 i oferty Polkomtel, bez jednoczesnego poinformowania odbiorców o nieaktualności tych analiz. Źródło: Biuro Prasowe Plus
Źródło:

Jeden komentarz dla wpisu “Sąd zakazał Play spamowania”

 1. dziwne…
  mam w domu 3 numery plusa.
  jedyne co od play dostałem to ” Zapraszamy do punktu Play w celu odebrania karty SIM w ramach przenoszenia numeru ” 🙂
  lub ” niebawem Twój Operator wyłączy Ci numer, zapraszamy do punktu w celu oebrania swojej karty SIM ”
  🙂

  to jest jedyne czym Spamuje PLAY nie potrzebnie..
  bo wiele klientów podpisuje umowe One-visit i pózniej przychodza niepotrzebnie do salonów po “swoja karte SIM”, która już dostaja przy umowie.

  hmm trzeba ten automat skonfigurować żeby nie wysyłał tego niepotrzebnie.

  a jeśli chodzi o numery pracowników plusa : to zaczynaja się na 60113xxxx 😉
  więc niech Play sprawdzi czy coś poszło na te numery – bo jeśli nie to jeszcze Play może odbić piłeczkę za pomówienie 😛

  pzdrw

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.