BlogPlay.eu[Aktualizacja]Pakiety danych w Play Abonament

07.01.2009 21:05:49 · Opublikowano w inne, oferta, pakiet, PLAY news
No cóż przez ten pobyt w Anglii ktoś nas wyprzedził ale co tam :) Oferta Promocyjna „Pakiety Play Online w telefonie” skierowana jest do wszystkich Abonentów Oferty One Play oraz Oferty Nowy Play dla Firm. Aby skorzystać z niniejszej Oferty Promocyjnej, w okresie od 2 lipca 2009 r. do odwołania, należy aktywować Pakiet Play Online w telefonie, zwany dalej „Pakietem” na zasadach opisanych poniżej. Abonent może aktywować po jednym z poniższych Pakietów: a. Pakiet Play Online w telefonie 500 MB za 15 PLN b. Pakiet Play Online w telefonie 1 GB za 25 PLN c. Pakiet Play Online w telefonie 2 GB za 45 PLN Pakiety mogą być wykorzystywane do pobierania danych w strefie taniego Internetu w sieci Play (Pakiety mogą być wykorzystywane tylko w strefie taniego Internetu w Play. Strefa taniego Internetu to strefa, w której P4 świadczy usługi telekomunikacyjne w oparciu o własną infrastrukturę dostępową z wyłączeniem infrastruktury innych Operatorów Krajowych). Aktualizacja: W celu sprawdzenia, czy w danym momencie Abonent znajduje się w strefie taniego Internetu Play czy poza strefą należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *140#. Źródło: własne
Źródło:
Tagi: , ,

67 komentarze dla wpisu “[Aktualizacja]Pakiety danych w Play Abonament”

 1. mniejsze, większe. wszystko jedno. najpierw niech będą dla wszystkich…

 2. sylwek2k napisał:

  @soczek: przeczytales regulamin? jak nie to polecam… tam sie dowiesz kiedy aktywuja komus pakiet…

  @:> nie bedziesz mogl odliczyc takiego internetu, bo musi byc wykorzystywany tylko w miejscu zamieszkania – to jest warunek fiskalny, a tego taki pakiet nie spelni

 3. no kurde to juz zapomnieli o mega mix i mini mix ;/

 4. @sylwek2k, daruj sobie. Często w Playu się zdarzało, że pakiety miały być aktywowane następnego dnia między godziną 00:00 a 01:00, a były aktywowane wcześniej.

 5. Zastanawiam się, jak te pakiety będą rozliczane. Tzn. ile będzie trwała sesja. Wiem, że w plusie pakiety są rozliczane dobowo — to dobre wyjście, bo jeśli się często w ciągu dnia łączy i każde połączenie to nowa sesja, a rozliczenie jest za każde napoczęte 100 kB, to może się okazać, że będą one znikały znacznie szybciej.

  Np. sprawdzanie poczty co godzinę: jeśli sesja będzie trwała krócej, każde sprawdzenie (kilkanaście kB), będzie liczone jako kolejne rozpoczęte 100, a jeśli sesja będzie dobowa — będą codziennie faktycznie zużyte kB sumowane i dopiero wtedy będzie rozliczenie.

 6. shadowmaster napisał:

  @witq – Pakiet jest rozliczany na biezaco, raczej co 100kB – tak jak bylo w pakiecie za 5zl.

 7. Pozostaje Push, który podtrzymuje połączenie 😉

 8. @shadowmaster

  Sprawdziłeś to?

  @soczek

  Niby tak, ale każda utrata zasięgu, albo wyjście ze strefy taniego internetu = nowa sesja. Poza tym push potrafi zmasakrować baterię.

  Niedopracowane jest to rozwiązanie. Konkurencyjne cenowo, ale niedopracowane 🙁

 9. sylwek2k napisał:

  @witq: a jak chcialbys, zeby to wygladalo?

 10. No cóż. Ja aktywowałem pakiet, i po sprawdzeniu kodem, mam niby aktywne, a po połączeniu dodaje kilka gr do salda poza abonamentem. Żenada.

 11. @sylwek2k:

  tak, jak pisałem wcześniej: dobowo. Sesja trwałaby, niezależnie od ilości nawiązanych połączeń, 24 godziny. Taki system rozliczania pozwoliłby efektywniej wykorzystać pakiet.
  W regulaminie nie jest to określone niestety, a to moim zdaniem ważna informacja.

 12. Aktywowali komuś ten pakiet? Ja mam NIBY aktywny, ale kasa i tak leci poza abonament przy połączeniu…

 13. sylwek2k napisał:

  @witq: ale dlaczego nie od razu miesiecznie? bylby jeszcze efektywniej….

  a tak serio, to po co, skoro tak naprawde *wiekszosc* osob i tak nie wykorzysta w calosci tego pakietu… nawet przy obecnym takcie…

 14. @sylwek2k:

  bo wtedy nie można by śledzić na bierząco kosztów?

  chodzi mi o znalezienie złotego środka, to nie muszą być 24 godziny, ale np. 6.

  Ja np. sprawdzam pocztę co 15 minut. To jest jakieś 60 połączeń dziennie. Faktyczne zużycie to 60 • 20 kB czyli 1200 kB. A gdyby każde połączenie liczyć jako osobną sesję: 6000 kB, pięć razy więcej. Czyli po zużyciu 100 MB będę miał zużyty cały pakiet 500 MB.

  Teraz rozumiesz, dlaczego tak o tym ględzę?:)

 15. Bieżąco 😉

  mam zdiagnozowaną dysortografię 🙂

 16. sylwek2k napisał:

  @witq: takie rozliczanie jest OK, ale pod warunkiem, ze po skonczeniu pakietu nie placisz extra za transmisje… lepszym rozwiazaniem niz taryfikacja co x czasu jest po prostu mniejsza paczka danych / i chyba nawet latwiejsze w implementacji/
  A jak chcesz miec w ten sposob, to ustaw w telefonie podtrzymywanie sesji i tyle…

  A z drugiej strony, w ten sposob jest rozliczana transmisja danych przez ostatnie >2lata, z czego przez ostatni rok w taryfach DATA, a problem wychodzi dopiero w momencie, kiedy pojawia sie wyczekany pakiet DATA do taryf VOICE…

 17. Te pakiety to oszustwo. Kupiłem 500 MB 2 lipca, pobiera mi pieniądze poza abonament + z pakietu 500 MB. Jestem zalogowany do nadajnika Playa (tj. POL). Żenada.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.