BlogPlay.euZnikają opłaty za MNP

04.29.2009 23:44:08 · Opublikowano w ciekawostki, inne, Play Fresh, PLAY news
Niedawno na jednej z konferencji Play zapowiadano zniesienie opłaty za przeniesienie numeru z sieci czwartego operatora do innego. Dziś stało się to faktem a potwierdzenie możecie znaleźć na blogu rzecznika prasowego sieci. Co ciekawe Marcin w swojej wypowiedzi zawarł jedną informację z którą się nie zgodę:
"...W TEN SPOSÓB PLAY BĘDZIE JEDYNYM OPERATOREM W POLSCE, KTÓRY NIE POBIERA TEJ OPŁATY. Zapraszamy kolejne firmy. ..."
Dlaczego? No cóż kilka dni temu pierwszy krok w tej sprawię poczynił MVNO WpMobi umożliwiając darmowe przeniesienie swojego numeru do konkurencji. Z tego co można wyczytać jest to kolejny dowód na to, że zniknie on z Polskiego rynku, jednak w tym wypadku nie ma to znaczenia. Liczy się kto był pierwszy a nie było to na pewno operator z siedzibą na Taśmowej. P.S. Przepraszam, że tak późno no ale dziś Filmowa środa :) P.S. II Na potwierdzenie:
"Usługa przeniesienia przydzielonego numeru z sieci WPmobi do innej sieci komórkowej w Polsce podlega opłacie w wysokości 0 zł. WPmobi, w rozumieniu niniejszego Cennika, oznacza sieć WPmobi w Polsce, której operatorem jest Wirtualna Polska S.A. Cennik wchodzi w życie z dniem 21 kwietnia 2009 r." Treść zmienionego Cennika jest dostępna na stronie internetowej o adresie http://wpmobi.pl/regulamin.html. Zmiany Cennika wchodzą w życie w dniu 21 kwietnia 2009 r.
Źródło:

11 komentarze dla wpisu “Znikają opłaty za MNP”

 1. czyli play sprzedany bedzie niebawemdla innego opa i zniknie

 2. Nie kracz pabloki 😀

  Na razie za przeniesienie numeru do Fresha biorą 30zł – więcej napisałem pod newsem o modemowych simlockach – sorki, miało być tutaj 🙂

 3. Bo Play wyżej sra niż du.. ma. Jak już coś robi to zawsze myślą, że jako pierwsi…

 4. WPMobi zrobiło to w związku z planowaną likwidacją – inaczej ludzie by ich zjedli w sądach, bo operator nie może tak po prostu skończyć biznesu – przykład NMT.

 5. Nie ważne czy był pierwszy czy osiemnasty. Ważne, że zniósł opłaty, co dla Nas – użytkowników Play – jest po prostu bardzo dobrą wiadomością.
  Pytanie tylko, czy są osoby, które chcą uciekać z Play? 😉

 6. No, jeszcze tylko niech zaczną przyjmować zapisy na fony na księżycu i będę w siódmym niebie.

 7. @tl111 na księżycu play jeszcze nie ma stacji bazowych więc telefon tam nie działa

 8. controverse napisał:

  Mam wrażenie, że to wywoła zmianę regulaminu, co będzie się wiązać z wcześniejszym zerwaniem umowy bez dodatkowych kosztów 😉

 9. @controverse: to wywola co najwyzej zmiane cennikow na korzystniejsze dla klientow, czyli bez prawa do zerwania umowy 😛

 10. A jak chcialem przejsc z WP mobi to kazali placic 50 zł… w miedzyczasie skradziono mi kartę sim, a WPMobi – w celu jej ponownego wyrobienia – kazało mi jechac do siedziby do Gdańska! Ciesze sie ze jestem we freshu, choć z drugiej strony, żal mi trochę utraconego numeru i 50 żł na koncie ;/

 11. zaman napisał:

  @Eni, dopiero od 21.04 mają 0 zł w WPmobi.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.