BlogPlay.euPlay i nadajniki Orange/Ery?

03.06.2009 12:52:40 · Opublikowano w ciekawostki, inne, nadajniki, PLAY news
Puls Biznesu podał, że Play może się wycofać z umowy roamingowej z Polkomtelem. Według PB, P4 rozesłał zapytania do PTK Centertel i PTC z zapytaniem, czy nie chcą udostępniać mu infrastruktury.
"Mogę jedynie powiedzieć, że P4 może wycofać się z umowy z Polkomtelem najwcześniej pod koniec tego roku. Przed tym terminem grożą nam konsekwencje finansowe"
— mówi Chris Bannister, dyrektor zarządzający P4. Taka klauzula to zabezpieczenie dla Polkomtela, który musiał sporo zainwestować, by dostosować sieć do potrzeb P4. Negocjacje zajmą kilka miesięcy. Dostosowanie sieci innego operatora do wymogów P4 to kolejne 3-6 miesięcy. Prezes Plusa nie chciał wczoraj odpowiedzieć na pytanie GSMonline.pl do kiedy obowiązuje umowa roamingowa z PLAY. Bauc zasłonił się tajemnicą handlową. Źródło: Puls Biznesu, GSMonline.pl
Źródło:

15 komentarze dla wpisu “Play i nadajniki Orange/Ery?”

 1. Ten sam błąd w tytule co w artykule z pdf… tfu gsmonline. Zapytanie zostało wysłane zarówno do Orange jak i do Ery. Z kontekstu artykułu nic nie wskazuje, żeby tylko Orange ma być brany pod uwagę.

 2. Orange to tragedia. Jednym z głównych powodów dla których odszedłem z Orange do Playa to zasięg. Nie chcę wracać do tego gówna. Tam, gdzie często przebywał w okresie letnim tylko Orange nie ma zasięgu.

 3. no widzisz a ja mam inne odmienne zdanie 😀 byłem w bieszczadach tylko orange odbierało 🙂 miałem koleżanke w grupie na studiach z wiochy pod zieloną górą z 326 mieszkańcami gdzie tylko orange odbiera 😉 takich przykładów można wiele opisać i to jest + tej sieci a minusy (-) stara infrastruktura szczególnie mowa o nadajnikach ktore powstały najwcześniej w sieci DCS1800 (stara IDEA) te chyba nie są wogóle odświeżane bo na śląsku i w innych miejscach gdzie takowe są 😀 co jakiś czas dochodzi do awarii

 4. no tak teraz to play moze miec problemy z chętnymi aby im dali nadajniki . Ciekawe co będzie jak nikt sie nie zgodzi ?

 5. Ja bym był za siecią orange, era ma u mnie fatalny zasięg :/
  A najlepiej jak by Play postawił przekaźnik w centrum miasta.

 6. A mnie ani Era ani Orange nie urządza. Mam TYLKO zasięg Plusa nawet 3G PLAY nie działa. Nadajniki mają podobno 15 km zasięgu a w rzeczywistości nawet 7 nie ma. I jak na złość zasięg 3G PLAY kończy się 100m przed moim domem ;\.

 7. U mnie zasieg orange mam 100%, nadajnik praktycznie pod domem, no a play jak ma sie wiazac to ze wszystkimi ;D Wtedy mialby 100% pokrycia kraju xD

 8. Dla mnie dobrze było by gdyby to była sieć Era 🙂 bo nadajnik mam bardzo blisko

 9. komandos napisał:

  Era ma lepszą jakość połączeń, wiem bo miałem telefon w Erze i Orange i wnioskuje że Era ma bardzo dobrą jakość połączeń, w Orange zrywa słowa i trzeba powtarzać, ci co mieli w Orange znają sytuacje. Teraz mam w PLAY na zasięg Plusa i jakość nie mam zastrzeżeń. Oczywiście jakość połączeń PLAY 3G/GSM jest identyczna jak w Erze.

 10. czyli jeśli play przeniesie się na nadajniki ery lub orrangę to będzie można bez konsekwencji zrywać umowy ?tak

 11. Tabaluga napisał:

  Rozmawiaja z innymi zeby plus zszedł troche z cen i podpisza z nim nowa umowe.

 12. @ixi

  Niestety nie 🙂 W regulaminach jest zapis o roamingu krajowym a nie o roamingu na nadajnikach Polkomtela.

 13. # Bartosz* a najwiecej problemow bylo podobno ze sprzetem DCS od Nortela 😛 tak jak i z ich telefonem… ;>

 14. a ja na roamnigu plusa mam zasieg w najwyzszym punkcie domu, czyli w lazience i zwykle zeby pogadac stoje sobie w wannie z telefonem przy oknie;D ale slaby zasieg i tak mnie nie zniechecil do zakupu abo a Play

 15. Jedynym powodem odejścia z orange i przejścia do play był zasięg.

  Podziękuje play’owi jeśli będą korzystać z nadajników orange.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.