BlogPlay.eu[Aktualizacja 2]Play zdejmuje simlocki ze swoich telefonów

02.27.2009 10:22:20 · Opublikowano w ciekawostki, inne, kod, oferta, PLAY news, simlock
Nie wiem czemu tak jakoś po cichu ale od 23.02.09 r. Play uruchomił możliwość bezpłatnego usunięcia blokady SIM LOCK każdemu klientowi, który zgłosi się do salonu z takim zapytaniem. Co najlepsze usługa ta nie będzie oferowana klientowi, który dokona zakupu słuchawki. Klient musi sam zapytać o tą możliwość. Dziwne? Jak dla mnie bardzo. Po co wprowadzać usługę, której nie oferuje się klientowi? Nie wiem. Procedura zdjęcia simlocka z telefonu wygląda następująco: a) Klient udaję się do salonu i pyta o możliwość zdjęcia blokady simlock b) Sprzedawca informuje klient o takowej możliwości oraz mówi o wymaganych dokumentach:
 • W przypadku klienta prepaid – dowód zakupu i karta gwarancyjna
 • W przypadku klienta postpaid - umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych i karta gwarancyjna lub raporty z napraw potwierdzające zgodność numeru IMEI jeżeli był zmieniany w wyniku składanych reklamacji.
c) Sprzedawca przesyła informację bezpośrednio do Play d) Po pewnym czasie (nie posiadam tej informacji automatycznie w czasie około 20 sekund) do salonu przychodzi kod wraz z instrukcją jak zdjąć blokadę e) Następuje zdjęcie blokady zaś do karty gwarancyjnej sprzedawca wpisuje adnotacje:
Zdjęcie SIM Lock przez operatora
Oraz dodaje podpis, pieczątkę oraz datę. Prosto i przyjemnie prawda. Jak wyglądać to będzie w praktyce postaram się sprawić już jutro i zdać relację. Aktualizacja Zdjęcie simlocka jest oczywiście bezpłatne co zapomniałem wyraźnie podkreślić powyżej. Aktualizacja 2 Oczywiście zapomniałem o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Jak zapewne zauważyliście blog wspiera kampanię "Uwalniamy komórki" organizowaną przez serwis PasjaGSM.pl. Dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że blokady te są usuwane.
Źródło:

110 komentarze dla wpisu “[Aktualizacja 2]Play zdejmuje simlocki ze swoich telefonów”

 1. hellhammer napisał:

  ja juz czekam od soboty 😀

 2. doczekaqłem się o 9.50 zadzwonili, zobaczymy czy zdejmą?

 3. NIGDY PLAY!!! Dostałem pocztą elektroniczną 2 marca potwierdzenie przyjęcia zamówienia złożonego w eShopie na abonament OnePlay 65+Taryfa miesiąca(9×37,5zł+15x50zł) + telefon za 1zł i wybrałem sobie nr telefonu. Obsługa sklepu internetowego po moim grzecznie napisanym 5 marca 2009 o 7:27AM mailu ponaglającym i co się dzieje z moim zamówieniem anulowali zamówienie bez pytania odpisując maila 5 marca 2009! Napisali: Zamówienie zostało anulowane z powodu błędów systemowych. Ja nadal chciałem zrealizować to zamówienie na starych lepszych dla mnie zasadach. Niestety później były maile odnośnie tego anulowania, aż doszło do rozmowy telefonicznej, w której Pan i Pani informowali mnie, że ktoś do mnie dzwonił i ja nie odebrałem, i dlatego anulowali. Tylko, że ja nie mam na liście nieodebranych połączeń nikogo kto by do mnie próbował się dodzwonić ani żadnej wiadomości na poczcie głosowej. I cały czas w kółko twierdzili, że nie została potwierdzona moja tożsamość telefonicznie, mimo tego że ja im teraz mógł potwierdzić tożsamość oraz że teraz to już nie mogą zrealizować bo jest już anulowane. Tylko co z tego oni twierdzą, że nowa oferta którą oni teraz mi proponują która weszła 04 marca jest droższa dla mnie. Więc wszystko jasne!!! NIGDY PLAY!!!

 4. Brawo “dziau handlowy”!!!

  Co tak “dugo”? :]

 5. whitesea napisał:

  Byłem w salonie Play w 27 lutego i dopiero dziś dostałem telefon że jeszcze nie dostali potwierdzenia, nie ma mojego ime w centrali, o co chodzi. telefon zakupiony rok temu.

 6. No i po simlocku 🙂

 7. @whitesea ja czekałem ponad 48h, bo ściągali kod z Nokii. Play nie miał go w swojej bazie (prawdopodobnie przez nietypowy sposób nabycia) Może ta informacja do czegoś Ci sie przyda. PS Pozdrawiam salon w którym ściągałem, b. sympatyczna i kompetentna obsługa. prosili , by nie podawać namiarów, to nie podaję 🙂

 8. W Jarocinie ściągają!

 9. Annononimm napisał:

  To jakiś absurd – byłem w 3 salonach Play, w każdym odmówili zdjęcia blokady, nie pomagało powoływanie się na newsy z tego bloga, z media2, ani bloga rzecznika play, ani też nagrania rozmów z Obsługą klienta play – jeden wielki bałagan i chamstwo – po co zachęcają do zdejmowania blokad skoro tego nie robią ?

 10. @Annononimm

  Muszą zdjąć. Nie ma takiej możliwości, że tego nie zrobią.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.