BlogPlay.eu

Wniosek do CBA o zbadanie przetargu E-GSM

01.28.2009 14:16:54 · Opublikowano w ciekawostki, inne, PLAY news
W mediach ponownie pojawiają się publikacje podważające prawidłowość i uczciwość przeprowadzenia przetargu na rezerwację częstotliwości dla sieci telefonii komórkowej. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska wystąpiła 28 stycznia 2009 r. do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli postępowania przetargowego na rezerwację częstotliwości w paśmie E-GSM. W wyniku tego przetargu Prezes UKE wydał 9 grudnia 2008 r. decyzje o dokonaniu rezerwacji częstotliwości dla P4 Sp. z o.o. oraz Aero 2 Sp. z o.o. Rezerwacja częstotliwości jest przewidziana do wykorzystywania na obszarze całego kraju w publicznej sieci telekomunikacyjnej do dnia 31 grudnia 2023 roku. W złożonych w przetargu ofertach Spółki zobowiązały się do uiszczenia jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości. Spółka P4 zadeklarowała kwotę 217 mln złotych, natomiast Aero 2 kwotę 223 mln złotych. Wymienione kwoty stanowią dochód Budżetu Państwa i zostały już wpłacone. W dniu 26 stycznia 2009 r. w jednym z tygodników ukazał się artykuł poddający w wątpliwość uczciwość przeprowadzenia przez UKE tego przetargu. Publikacja dyskredytuje regulatora rynku telekomunikacyjnego i jego działania demonopolizacyjne, jednocześnie stawiając podejrzenia o nielegalne związki biznesu z administracją. Pilna kontrola CBA Zarzuty takie nie mogą pozostać bez odpowiedzi i wyjaśnienia. Dlatego istnieje pilna potrzeba dokonania kontroli przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - jednostkę właściwą w przypadkach zaistnienia podobnych podejrzeń. Prezes UKE poprosiła o przeprowadzenie kontroli CBA w trybie pilnym, aby jak najszybciej zweryfikować prawdziwość stawianych przez niektórych dziennikarzy zarzutów o nielegalnych związkach biznesu z regulatorem rynku telekomunikacyjnego. Prezes UKE jeszcze raz podkreśla, że metodologia prowadzenia przetargu na rezerwację częstotliwości E-GSM była całkowicie transparentna i jest jawna dla wszystkich zainteresowanych, a także podlega kontroli odpowiednich służb. Źródło: UKE Nie będę komentował powyższej sprawy bo nie jestem do tego kompetentny. Pozostaje nam czekać na wyniki kontroli przeprowadzonej przez CBA.
Źródło:

18 komentarze dla wpisu “Wniosek do CBA o zbadanie przetargu E-GSM”

 1. misiek8881 napisał:

  Zawsze dziennikarze coś muszą wymyślić…

 2. E tam 🙂 Strezynska jak widac ma czyste sumienie i nie pozwoli sobie, zeby byly snute jakies bezsensowne przypuszczenia. Generalnie watpliwosci sa co do tego Aero 2. Mysle, ze powiazania Wozniak-Strezynska to zbieg okolicznosci.

 3. Swoją drogą ciekawie sie zapowiada, bo patrząc na to pod kątem tego kryzysu swiatowego a jak wiadomo finansowane beda te spółki z kapitału zagranicznego to czarno im wróze.

  Zreszta P4 jak gdzies wyczytalem tez mu słabo idzie okolo 250 mln przychodu a 650 mln straty. Masakra.

  Robi sie ciekawie ale cos czuje ze oni nie wystarują do tego kwietnia.

  Pozdro

 4. Zbieg okoliczności ,że ją polecił na stanowisko prezesa UKE? Przecież on tego nie ukrywa, że tak było…

 5. annubis17 napisał:

  no, jak coś nielegalnego wykryją to play dostanie nieźle po dupie

 6. Sebastian22 napisał:

  Czyżby Streżyńska naraziła się komuś z PiS-u? 🙂

 7. Postawię sprawę tak:

  UKE
  Sterżyńska – Woźny

  Kancelaria Woźnego
  Woźny – Balicka

  Mieszkanko?
  Balicka – Balicki

  Aero2?
  Balicki – rezygnacja

  To Woźny jest raczej związany z prawicą…
  A znaki zapytania domniewują raczej o wydarzeniach 😉

 8. No to lipa. Niepotrzebnie zgodziłem się na bieganie z tymi kopertami 🙂

 9. AliHold'em napisał:

  To się narobiło…

 10. AliHold'em napisał:

  To się narobiło…

 11. No i chcą kobite wygryźć ze stanowiska. Chylę czoła – to chyba jedyny urzędnik w tym państwie, który oskarżany o błędy, sam prosi o kontrolę.

 12. Yyyy, gdyby nie duet Woźniak – Balicka, a tak…

  Ach ten PiS 😉

 13. info dla tych którym kończy się umowa. Warto poczekać… Oferta startuje pełną parą za 7-14 dni. Ma być rewolucyjna do tego co proponują pozostałe opy. W pierwszej kolejności będą proponowane duze znizki na abo lub duze dodatkowe bezpłatne pakiety minut, lub oferta z telefonem(tanszy niz w ofercie) i dodatkowo troche mniejszy pakiet minut. Oferta przedłużeniowa ma docelowo startować 3-4 miesiace przed koncem umowy tak jak u konkurencji, tylko pierwsi Klienci mają krótszy okres. pzdr

 14. dex a o fonach nowych cosik wiesz? pixon bedzie?

 15. Annubis17 – to nie bedzie mialo nic wspolnego z play. Uniewaznienie przetargu nie wchodzi w gre. P4 wygralo uczciwie wg. powszechnie znanych zasad. Z tego, co mi wiadomo p4 nie ma nic do ukrycia a tym samym zupelnie czyste sumienie 🙂

 16. se c905 i lg renoir bedą. z samsunga innov8 lub pixon się pojawi.

 17. Łukasz napisał:

  Jestem bardzo poruszony takim obrotem sprawy. Najprawdopodobniej wynika to z zażartości pozostałych operatorów komórkowych względem sieci Play. Jeśli dokładnie przyjrzymy się cennikom tychże, to zobaczymy, że sieć Play jest wyraźnie gorzej traktowana. Mam nadzieję, że wreszcie ktoś odpowiedzialny skieruje wniosek do odpowiednich organów celem zlikwidowania nierównego traktowania sieci Play przez Erę, Plusa i Orange (STAWKI ZA POŁĄCZENIA DO PLAYA SĄ WYŻSZE!!!). Jest to wyraźny przejaw złośliwości i niechęci, w związku z czym nasuwa się tylko jeden wniosek (…) – resztę dopowiedzcie sobie sami.

 18. Zapewne za tymi oskarzeniami stoi telefranca czyli nasza “kochana” tepsa/orżnąć.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.