BlogPlay.eu

Play pozyskał 2 miliony klientów

01.13.2009 19:09:45 · Opublikowano w blog, ciekawostki, inne, komunikat, nadajniki, oferta, PLAY news
23 grudnia 2008 roku PLAY zrealizował swój plan pozyskania do końca roku drugiego miliona klientów. 2 mln klientów operatora to w 35% klienci abonamentowi i w 65% klienci korzystający z oferty PLAY na kartę. Jednym z największych sukcesów PLAY w ubiegłym roku było wprowadzenia w lipcu 2008 roku najtańszej na rynku oferty bezprzewodowego dostępu do Internetu – PLAY Online. Prognozy operatora zakładały pozyskanie najpierw 20 tys. klientów, następnie 50 tys. Ostatecznie ofertę szybkiego Internetu mobilnego w PLAY wybrało prawie 80 tys. klientów. W grudniu przychody operatora wyniosły 90 mln PLN. Operator powiększył w ciągu roku swoje przychody o 343% w porównaniu z rokiem ubiegłym do poziomu 841 milionów PLN. PLAY utrzymuje pozycję lidera w zakresie procesu przenoszenia numerów. W grudniu 2008 wniosek o przeniesie numeru do PLAY z innych sieci komórkowych złożyło ponad 7 tys. klientów. W ciągu roku 2008 PLAY powiększył liczbę salonów sprzedaży z 450 na 620. PLAY najbardziej dynamicznie budującym swoją sieć operatorem infrastrukturalnym w Polsce. Obecnie 2100 działających nadajników PLAY zapewnia własny zasięg dla 50% populacji. W ten sposób operator rok wcześniej zrealizował już wymagania koncesyjne. Plan na rok 2009 to pokrycie własnym zasięgiem UMTS 2100, UMT 900, GSM 900 do 75% populacji między innymi dzięki budowie kolejnych 1500 nadajników 900 MHz. „Tanie rozmowy, tanie SMSy, tani Internet – nasza oferta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie szukających oszczędności klientów” – komentuje obecną ofertę PLAY Prezes Zarządu Chris Bannister - „Podczas globalnego kryzysu ekonomicznego większość firm ogranicza inwestycje – my wręcz przeciwnie. Zwiększymy je w 2009 roku.” – dodaje w kontekście planów operatora na rok 2009. Należy również zwrócić uwagę na analizowane obecnie zmiany w akcjonariacie operatora związane z podwyższeniem kapitału. W ich wyniku dokapitalizowania P4 zwiększyłyby zwiększyłby swój udział nawet do poziomu 50,3%. W 2009 roku PLAY ma plan pozyskać kolejny milion klientów i zwiększyć przychody do poziomu 1,3 B PLN. Zgodnie z biznes planem P4 ma osiągnąć pozytywny wskaźnik EBITDA w 2010 roku. Dotychczas PLAY zainwestował w Polsce 650 milionów Euro. Planuje kolejne inwestycje na poziomie 400 milionów Euro. Źródło: komunikat prasowy Play Nasz komentarz: Jak widać pomyliliśmy się o kilka dni (7) w poinformowaniu, że Play zdobył 2 milionowego klienta. Jak dla mnie to nie najgorszy wynik. Jak pozyskano dwa miliony każdy wie więc nie będzie komentował tej sprawy. Pozostaje nam tylko liczyć, że w tym roku będzie lepiej.
Źródło:

4 komentarze dla wpisu “Play pozyskał 2 miliony klientów”

  1. z ciekawosci ile wynosi churn postpaid w playu ?

  2. ” CHURN: abonament- dopiero w marcu będą rezygnacje, dlatego jest on na minilanym poziomie. Pre-paid: 25-30 procent użytkowników jest nieaktywna. Internet: 10-12 procent rezygnuje po tygodniu od zakupu (w ramach testów tygodniowych)”

  3. Niby 2 miliony a u mnie w telefonie w ostatnim polroczu tylko 1 nowy numer Play sie pojawil. No ale nic, trzymam kciuki za kolejny milion. No i za to ze dla testerow zostawia 1000 minut po sieci gratis.

  4. @ Play – policz sobie.. reszta operatorow ma 40 mln uzytkownikow. Play ma 2 mln z czego duza czesc to Play Online (nie dzwoni sie z tych numerow). To znaczy, ze Play ma mniej, niz 5 proc rynk i zapewne ok 5 proc ksiazek telefonicznych w komorkach zajmuja tez numery Play :)) BTW. GRATULACJE dla Play!

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.