BlogPlay.euOperatorzy komórkowi wspólnie przystąpią do konkursu na DVB-H

12.12.2008 18:37:37 · Opublikowano w inne, komunikat, PLAY news
Czterej operatorzy telefonii komórkowej - Polska Telefonia Cyfrowa, P4, Polkomtel S.A. oraz PTK Centertel, powołali spółkę Mobile TV. Celem jej założenia jest wspólny udział w ogłoszonym przez UKE konkursie na wybór operatora multipleksu świadczącego hurtowy dostęp do telewizji mobilnej DVB-H. Powołanie spółki Mobile TV jest kolejnym elementem działań polskich operatorów komórkowych, którzy na mocy zawartego rok temu porozumienia zdecydowali się na współpracę przy opracowywaniu jednolitych standardów i szybkim wprowadzaniu na rynek nowoczesnych usług telekomunikacyjnych. Czterej udziałowcy spółki posiadają w niej równe prawa - po 30 udziałów stanowiących 25 proc. kapitału zakładowego, uprawniających do 25 proc. ogólnej liczby głosów na Zgromadzeniu Wspólników. Przedmiotem działalności będzie świadczenie usług umożliwiających dostępu do telewizji mobilnej w oparciu o technologię DVB-H lub inną. Wszystkie podmioty zainteresowane dostarczaniem programów do powstającej telewizji mobilnej mogą zgłaszać swoje propozycje pod adresem e-mail: [email protected] Źródło: komunikat prasowy Play Nasz komentarz: Co jak co ale jestem bardzo ciekawy jak rozwinie się sprawa DVB-H :) A najbardziej ciekawi mnie czy będę mógł obejrzeć Telewizje Trwam.
Źródło:

4 komentarze dla wpisu “Operatorzy komórkowi wspólnie przystąpią do konkursu na DVB-H”

  1. krzychu.pl napisał:

    Tv Trwam już leci testowo z Pałacu Kultury i Nauki więc pewnie i polecą już oficjalnie…

    Mało telefonów na razie na to, no i nie są tanie więc jeszcze długa droga do mobilnej tv

  2. z tego co wiem to testowa emisja dvb-h z nadajników emitela zostala zawieszona. ale faktycznie jak jeszcze działało to mozna było pooglądać telewizje ojca dyrektora…

  3. ale to wszystkie komórki potrafiły by obsłużyć (oczywiście mówię o 3G i 3,5G) czy jakiś specjalny moduł potrzeba? Bo pierwszy raz o czymś takim słyszę. No i najważniejsza sprawa. Czy było by to za darmo?

  4. tzn emisja w warszawie zostala zawieszona. w krakowie powinno byc bez zmian.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.