BlogPlay.eu

Play, GSM 900, grudzień

12.10.2008 18:16:45 · Opublikowano w inne, PLAY news, usługi
Wg. GSMonline.pl Huawei dostarczył już do Europy pierwszą partię infrastruktury GSM dla Play. Samolot ze sprzętem wylądował w Holandii, ponieważ z pewnych względów lotnisko w Warszawie nie było w stanie przyjąć tak dużej lub tak ciężkiej maszyny. Play liczy na to, że jeszcze w tym tygodniu otrzyma decyzję UKE w sprawie rezerwacji częstotliwości GSM 900. Operator ma zarezerwowane środki na opłacenie licencji. Play jeszcze w tym roku chce uruchomić około 100 nadajników GSM 900. Około 20 BTS-ów działa już testowo w Lublinie. Kolejne będą uruchamiane w największych miastach. Marcin Gruszka, rzecznik tej sieci, stwierdził jednak, że Play nigdy nie zrezygnuje z umowy o roamingu krajowym, bo taka współpraca z Plusem jest bardzo opłacalna. Zasięgiem GSM 900 będą pokrywane ośrodki największego ruchu głosowego. W sieci Play działa obecnie bardzo dużo telefonów 2G, szczególnie w ofercie prepaid. W sieci GSM na razie nie będzie działała usługa Play Online. Źródło: GSMonline Bardzo dobrze, że jeszcze w tym roku powstanie ponad 100 nadajników GSM 900. Czym ich więcej tym mniejszcze wykorzystanie sieci Polkomtela co w rezultacie daje zmniejszczenie wydatków operatora na roaming krajowy i zapewne w przyszłości obniżenie stawek za połączenia czy też transmisje danych. Trochę martwi brak działania Play Online na tych nadajnikach, ale w przyszłości na pewno będzie to działać :) Podsumowując, już niedługo porozmawiamy sobie ze znajomym logując się do sieci Play poza granicami większej aglomeracji :)
Źródło:

10 komentarze dla wpisu “Play, GSM 900, grudzień”

 1. Ooooo… widze pozytywny komentarz na temat play-a i gsm 900… brawo ddluk 🙂

 2. Nigdy nie powiedziałem, że jestem przeciwko Playowi. Jeżeli są rzeczy pozytywne to się o nich pisze, jeżeli negatywne to też się o nich pisze.

 3. Dziwie sie tylko, ze autor posta nie postaral sie, zeby wymyslic jakis normalny tytul 🙂

 4. Taki ma być 🙂

 5. Ddluk myśli racjonalnie i najczęściej zgadzam się z jego krytyką. Nie broni Playa do upadłego, chociażby podjął najgłupszą decyzję i dał straszną ofertę, ale też nie należy do tych, którzy narzekają na wszystko. Poza tym to jest blog a nie forma reklamy ;).

 6. tempo rozwoju wlasnej sieci play pokazuje jak naciagali i doili nas przez lata operatorzy zasiedziali. oby tak dalej i mam madzieje, ze zaoszczedzone na roamingu krajowym pieniadze p4 bedzie pompowac w dalszy rozwoj wlasnej sieci.

 7. Ciekaw jestem ile Play płaci Plusowi za korzystanie z nadajników GSM?

 8. konfabulujesz napisał:

  tak, ten komentarz to totalne i pozytywne zaskoczenie ze strony redaktora, ale rozumiem, że to tylko z okazji Świąt. Ten blog ma przecież zupełnie inne cele.

 9. Lotnisko w Warszawie nie mogło przyjąc…czy mamy tylko jedno lotnisko w Polsce? hyhhyh
  Taka Bydgoszcz mogła by przyjąć dwa razy większą maszyne niż ta co tu opisałeś;)
  ale to taka mała dygresja…

  Brawo Play;)

 10. @konfabulujesz

  Kolejny raz dowiaduje się od Ciebie jakie mamy cele, jestem pod wielkim wrażeniem, że potrafisz nam je określić 🙂 Jakby była możliwość to prosiłbym jeszcze o wypisanie tych celów i krótki komentarz do każdego.

  Nie, nie jest to prezent świąteczny. Jeżeli dzieje się coś pozytywnego to o tym pisze. Podkreślam to kolejny raz, mój blog nie jest po to by ośmieszyć Play czy stawiać spółkę P4 w złym świetle. Każdy operator ma swoje pozytywne i negatywne strony. Play także więc będę je opisywał.

  @Bucker

  Wiesz co z tym lotniskiem to ja nie wiem jak to było 🙂 Informacja pochodzi z serwisu GSMonline.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.