BlogPlay.euUKE zmieni stawki P4

08.11.2008 14:18:20 · Opublikowano w PLAY news
P4, operator sieci Play, cieszy się luksusem korzystnych stawek połączeń międzyoperatorskich. Już wkrótce przestanie.
Do końca tego roku ogłosimy stanowisko zmniejszające asymetrię pomiędzy trzema zasiedziałymi operatorami a nowymi, którzy mają wysokie stawki MTR (Mobile Termination Rate — stawka za zakańczanie połączenia w sieci operatora)
 mówi Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

To sukces tzw. wielkiej trójki operatorów komórkowych, a zwłaszcza Telekomunikacji Polskiej (TP), właściciela sieci Orange.

Wystąpiliśmy do regulatora o zmianę stawek w P4 już na początku roku. Ostatnio wnieśliśmy do sądu administracyjnego skargę na bezczynność UKE w tej kwestii
 skarży się Ireneusz Piecuch, dyrektor wykonawczy i sekretarz generalny. Źródło: Puls Biznesu P.S. Od jutra powrót regularnych newsów :)
Źródło:
Tagi: , , , ,

14 komentarze dla wpisu “UKE zmieni stawki P4”

 1. Friendly_X napisał:

  Play dąży do calkowitego zniesienia tychze stawek, wiec pewnie jakos zareaguja na takie zabiegi uke. Cala idea stawek MTR jest troche bez sensu.. jak mozna pobierac oplaty za zakanczanie polaczenia w danej sieci, ew. kazac placic klientom za odbieranie polaczen!? Absurd!

 2. Jesli zostana obnizone stawki za wdzwanianie to automatycznie w play zniknie usluga 2 za 1…

 3. A jak to bedzie jesli ma juz umowe i ma za darmo usługe zbieraj minut 2za1 to bedą mogli bez niczego mi tą usługe wyłaczyc??

 4. Nie mogą znieść usługi 2za1, bo wtedy moglibyśmy chyba umowy rozwiązywać?

 5. kemp_krokus napisał:

  połączenie na biuro obsługi klienta wprowadzili płatne więc jakby sie uparli to pewnie usługe zlikwidować mogą

 6. połączenie z biurem zawsze było płatne, tak jest w umowach, tylko na początku dali promocję na pewien czas 🙂 Szkoda, że obniżą, play mniej zarobi:( Play chciał znieść MTR, ale jak już to od razu u wszystkich…

 7. No ale czym wiecej play bedzie mial klijentow tym wieksze pieniądze bedzie otrzymywal od trojcy.

 8. Dokładnie czym więcej klientów tym większe zyski a chyba nikt się nie spodziewiał że Play będzie mógł zarabiać więcej na MTR przez dłuższy czas, podejrzewam ze od nowego roku te stawki się zmienią dla Play i wtedy Orżnąć i Era zmienią ceny.

 9. To dobrze rozumiem?? Być może bede mogł zerwać umowe z Play?? Skoro będą zmuszeni zmienić stawki, a ja w regulaminie mam że są stałe, to będe mogł zerwac regulamin??

 10. Zamotany stawki w cenniku Ci sie nie mienią tylko stawki miedzy opami za zakanczanie poloczen.Bo play ma je wyzsze w związku ztym ze dopiero startuje i musi duzo wydawac na rozbudowe wlasnej sieci.Ciekawe cos sie ruszy z pakietami danych bo narazie bardzo drogie?

 11. Pamiętajcie że każdy operator ma prawo wprowdzić zamiany w regulaminie a do tego nie ma obowiązku informowania o tym obecnych abonentów. Z tego co mi wiadomo. Pozostaje tylko piasać teraz umowy bo za pewne już nie będą tak kożystne warunki.

 12. Pewnie, podpisujcie umowy, bo warto, a później się nie da 🙁

  🙂

 13. Sebastian22 napisał:

  Gdzie te regularne newsy – Piszą o nowych miastach w Play Online od 15.08. a wy nic…

 14. Gdzie? W niebie.

  Piszą ? Wow, ja widzę tylko zapowiedź nowych miast, jak będę miał listę to wtedy opublikujemy a jak na razie wróciłem dzisiaj z nad morza i muszę wszystko ogarnąć.

  15.08 ?? Fajnie, moje urodziny 🙂

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.