BlogPlay.euPLAY pozyskał 1,1 miliarda Euro na finansowanie budowy sieci 3,5 G oraz rozwój usług w technologii HSDPA

06.19.2008 12:53:02 · Opublikowano w PLAY news
W dniu 17 czerwca 2008 PLAY podpisał umowę z China Development Bank (CDB), która pozwoli na budowę, uruchomienie i rozwój pierwszej polskiej mobilnej sieci 3,5G. P4, operator sieci PLAY, pozyskał od CDB finansowanie w wysokości 490 milionów Euro, co zwiększyło dotychczasowe zaangażowanie banku w spółkę do kwoty 640 milionów Euro. Pozyskany kredyt jest uzupełnieniem 460 milionów Euro kapitału zainwestowanego przez akcjonariuszy spółki. Dzięki zawartemu porozumieniu, P4 w pełni zabezpieczył, łączną kwotą 1,1 miliarda Euro, realizację biznesplanu. Pozyskane finansowanie pozwoli PLAY wybudować w ciągu 36 miesięcy najbardziej zaawansowaną technologicznie w Polsce sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu 3,5G HSDPA obejmującą swoim zasięgiem ponad 75% populacji. Umowa pozwala dodatkowo spółce na sfinansowanie rozwoju nowych produktów, zakup telefonów, modemów, rozbudowę systemów operacyjnych oraz rozwój infrastruktury IT. „Niniejsza umowa jest niezwykle ważnym wydarzeniem nie tylko dla PLAY, ale dla całego polskiego rynku. To wyraźny dowód na zaufanie międzynarodowych instytucji finansowych, na uznanie dla naszego modelu biznesowego, dla naszych dotychczasowych osiągnięć oraz perspektyw rozwoju."- podkreśla Chris Bannister, Prezes Zarządu PLAY - "Play inicjuje modernizację polskiej infrastruktury telekomunikacyjnej, porównywalną jedynie z cyfryzacją stacjonarnych linii telekomunikacyjnych na początku lat 90-tych lub z obecnym programem budowy autostrad. Wybudujemy w Polsce największą i najbardziej nowoczesną infrastrukturę szerokopasmowego Internetu mobilnego w tej części Europy." Przy podpisaniu umowy jedynym doradcą finansowym była firma Lasanoz Finance, a obsługę prawną zapewniła kancelaria prawna Allen and Overy.
Źródło:

9 komentarze dla wpisu “PLAY pozyskał 1,1 miliarda Euro na finansowanie budowy sieci 3,5 G oraz rozwój usług w technologii HSDPA”

 1. Dzieki za super zrelacjonowana konferencje, jestem pod wrazeniem przekazanych informacji, zwlaszcza planow dotyczacych budowy i uruchomienia sieci szerokopasmowego netu przez Play

 2. CenterNET napisał:

  a kto wygrał nagrodę?

 3. a propos modemow do bezprzewodowego netu. chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc recznego i stalego wyboru sieci z ktorej korzysta takie urzadzenie? chodzi o to zeby sie modem CALY czas korzystal z sieci play-a.

 4. normalnie dno

 5. świetne wiadomości:]

 6. ten blog powinien zmienic domene na http://www.zal.pl...

 7. Tak jak i reszta serwisów gsm która opublikowała ten komunikat prasowy sieci Play.

 8. Ludzie co wy sie martwicie o ręczny wybór sieci modemy jak i sama usługa (inne punkty dostępowe) będą tak skonstruowane że nie będzie możliwości odpalenia internetu na zasięgu Plusa (w roamingu)!!

 9. tylko ze inne serwisy nie nakrecaly takiej tajemniczej atmosfery… jestem ciekaw, czy chodzi wam o statystyki klikniec, czy po prostu ten caly blog jest sponsorowany przez play’a.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.