BlogPlay.euNetia sprzedała P4

02.23.2008 10:49:04 · Opublikowano w PLAY news
22 lutego 2008 r. Netia SA zawarła umowę sprzedaży 23,4 % pakietu udziałów w P4 na rzecz Tollerton Investments Limited i Novator Telecom Poland S.a.r.l. za 130 milionów euro. W rezultacie negocjacji, Netia SA, Tollerton i Novator podpisały dzisiaj wiążącą umowę, na mocy której spółka zależna Netia Spółka Akcyjna UMCS S.K.A. (wcześniej Netia Mobile sp. z o.o.) zgodziła się sprzedać 1.605 udziałów w P4 na rzecz Tollerton (które obecnie stanowią 3% udziałów w kapitale zakładowym P4) i 10.914 udziałów w P4 na rzecz Novator (które obecnie stanowią 20,4% udziałów w kapitale zakładowym P4), za cenę 130 milionów euro. "Tak, jak zapowiadaliśmy, podpisaliśmy umowę przed upływem I kwartału. Uważamy, że cena 130 milionów euro jest bardzo atrakcyjna i zostało to także potwierdzone niezależnymi wycenami eksperckimi. Sprzedaż udziałów w P4 za tę kwotę zapewniła nam doskonałą premię, wobec zainwestowanych 79,7 milionów euro. Zgodnie z wcześniej przyjętą strategią i dzięki ciągłości umów z P4, będziemy też kontynuować rozwój oferty mobilnej i już w drugiej połowie roku Netia zaoferuje rozwiązania mobilne pod własną marką. Jednocześnie sprzedaż udziałów w P4 pozwoli na pełne sfinansowanie naszej strategii rozwoju usług szerokopasmowego dostępu do internetu. Już dziś obsługujemy ponad 240 000 klientów szerokopasmowego internetu i zamierzamy utrzymać taki dynamiczny wzrost ilości klientów w najbliższych latach".- powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii.
Źródło:

9 komentarze dla wpisu “Netia sprzedała P4”

 1. Żeby się przypadkiem Netia nie zdziwiła jak obecni akcjonariusze znajdą sobie tańszego dostawcę na transmisję danych 🙂

 2. Netia wlasnie popelnia najwiekszy blad w swej historii. Pomimo tego ze zyskali duzo pieniedzy to i tak kwota ta caly czas by rosla.

 3. Pabllo, nie zdziwi się bo Novator ma ok 30% Netii. W pewnym uproszczeniu wszystko zostało w rodzinie.

 4. Grzegorz napisał:

  Netia nie ma zbyt dobrej opinni u wielu osob, wiec to moze i byl dobry krok.

 5. heh, nie potrzebujemy Netii, Play da sobie radę bez niej jeśli będzie trzeba…
  A kiedy obniżki jakieś w Play, ktoś wie? 🙂

 6. wolalbym aby podawano dane w zlotych. patrzac na spadajacy kurs euro nie wiadomo czy faktycznie sie az tak oplacala ta inwestycja.

 7. 130milionów euro troche mało

 8. świderek napisał:

  130 zł za głowę:P …maaało 😛

 9. Ehhh nie dziwie się, przecież połowa klientów Play to “wały” 😛

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.