BlogPlay.euPLAY wprowadza system płatności przy użyciu telefonu komórkowego

01.30.2008 10:08:53 · Opublikowano w PLAY news
Multimedialny operator komórkowy Play oraz mPay S.A. podpisali umowę na wspólne wdrożenie systemu płatności mobilnych. Użytkownicy sieci Play uzyskali możliwość płacenia za towary i usługi przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Jest to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające zarówno na wykorzystanie najnowszych technologii zbliżeniowych (NFC), jak również obsługujące w prosty sposób wszystkie istniejące już na rynku modele telefonów komórkowych. Usługa dostępna jest zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak również dla płatności internetowych czy płatności zdalnych. Użytkownicy systemu mPay mogą także doładowywać swoje telefony prepaid oraz przekazywać między sobą środki pieniężne. „Telefon przestał być już tylko i wyłącznie urządzeniem do komunikacji, dziś może również pełnić funkcję portfela. Ważne, aby mobilne płatności był proste i dostępne dla każdego klienta, dlatego PLAY zdecydowanie popiera wszelkie tego typu inicjatywy na rynku" - Chris Bannister Prezes Zarządu PLAY. „Cieszymy się, że kolejny operator zdecydował się na wdrożenie systemu płatności mobilnych mPay. Wierzymy, że dzięki zawiązanej w grudniu ubiegłego roku inicjatywie wszystkich operatorów, już niebawem uda się na bazie mPay opracować wspólny krajowy standard" - wyjaśnia Henryk Kułakowski, prezes mPay S.A. i pomysłodawca usługi, dodając - „Płacenie telefonem w systemie mPay jest tak proste, jak dzwonienie do innej osoby". mPay szacuje, że w ciągu następnych pięciu lat z usługi będzie mogło skorzystać nawet kilka milionów Polaków i stanie się ona tak powszechna jak płacenie kartą płatniczą. ź. PLAY
Źródło:

4 komentarze dla wpisu “PLAY wprowadza system płatności przy użyciu telefonu komórkowego”

  1. Ciekawe kiedy będzie można z tego skorzystać- ja próbowałem zapisać się do systemu i dostaję komunikat “mPay Obecnie nie możesz korzystać z systemu. Spróbuj później albo zgłoś się do swojego operatora”

  2. no ciekawe kiedy.
    Umowę podpisali przecież na początku grudnia. Czyżby, aż tyle czasu trwało wdrożenie systemu?

  3. faron4, podpisali w tym tygodniu.

  4. umowa podpisana, teraz trzeba poczekac (ciekawe ile) na uruchomienie…

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.