BlogPlay.eu

Relacja wideo z koncertu piosenek M. Grechuty na wyspie PLAY

10.12.2007 13:39:25 · Opublikowano w PLAY news
Wersja pełnoekranowa tutaj.
Pierwszy w Polsce koncert w Second Life W czwartek 11 października od godziny 16 do późnych godzin wieczornych, na wyspie PLAY w Second Life odbyła się retransmisja koncertu piosenek Marka Grechuty zorganizowanego przez Agencję Inicjatyw Artystycznych Cytryna, jaki miał miejsce wcześniej - 9 października - w „realu” w Klubie Stodoła. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, w której wydarzenie, jakie miało miejsce w świecie rzeczywistym zostało przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. PLAY, jako pierwszy operator komórkowy w Polsce uruchomił w Second Life swoją wirtualną wyspę. Second Life to wirtualny świat 3D, rodzaj gry, która coraz bardzie zaczyna przypominać i funkcjonować jak świat rzeczywisty. Second Life umożliwia zarabianie pieniędzy oraz uczestniczenie w wydarzeniach związanych z kulturą i rozrywką. Cała impreza odbywała się tak jak prawdziwe koncerty w realu. Retransmisja koncertu „Ocalić od zapomnienia” z piosenkami Marka Grechuty w interpretacji profesjonalnych muzyków rozpoczęła się o godzinie 18.00. Mogliśmy usłyszeć największe przeboje z repertuaru Marka Grechuty, takie jak: „Nie dokazuj”, „Będziesz moją panią”, „Dni, których nie znamy” czy „Wiosna, ach to ty”. Podczas koncertu przeprowadzone zostały konkursy i rozlosowane nagrody. Po koncercie, o godz. 20 odbył się bal, podczas którego zorganizowany został konkurs na najbardziej oryginalny strój. Zwycięzca został wybrany przez uczestników balu. Nagrodą był apartament na Wyspie PLAY. Wszystkie działania włącznie z promocją koncertu odbywały się wyłącznie w świecie wirtualnym. Organizatorzy, Agencja Inicjatyw Artystycznych Cytryna, rozdali zaproszenia na imprezę swoim znajomym z Second Life z prośbą o przekazanie go kolejnym graczom. Ta wirtualna poczta pantoflowa skutkowała frekwencją podczas koncertu, która przerosła oczekiwania organizatorów. Całe wydarzenie okazało się dużym sukcesem, który zachęcił organizatorów, jak i samego operatora komórkowego PLAY, właściciela Wyspy w Second Life, do dalszych tego typu inicjatyw. Projekt Second Life realizuje dla PLAY agencja interaktywna FF Creation.
Źródło:

5 komentarze dla wpisu “Relacja wideo z koncertu piosenek M. Grechuty na wyspie PLAY”

  1. cholernie żałuję że nie mogłam w tym uczestniczyć.. A z tego co wyczytałam był super… cóż maybe next time.

  2. byłem, byłem 🙂

  3. ja tez nie bralam udzialu…a zaluje bardzo:(dobrze,zerzynajmniej jets opcaobaczenia nagrnia z tej imprez…oby wiecej takich akcji…

  4. Wlasnie,jak ktos nie byl,to nic straconego- mozna obejrzec relacje.Blogi jednak sie przydaja-ja dowiedzialam sie wlasnie z jej blogu o tym.

  5. mejbi mejbi.
    mnie się udało być na transmisji…nieźle nieźle. fajna sprawa i przynajmniej nie trzeba było na ziąb wychodzić;)

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.