BlogPlay.euPLAYFOTO i National Geographic:nagrody dla małych zdjęć wielkiego formatu

09.26.2007 14:03:04 · Opublikowano w PLAY news przez Damian Dzierżak

„Indiańska opowieść” Marty Helman oraz cykl zdjęć Sebastiana Strączka to najlepsze prace w kategorii PLAYFOTO 3 edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Wyróżnienia otrzymali również Krzysztof Barański i Piotr Rodzajewski. Prace wybrane zostały spośród 10 000 nadesłanych fotografii. Po raz pierwszy w historii konkursu jury oceniało zdjęcia zrobione telefonem komórkowym.

„Uchwyć chwilę” i „Fotoblog” to dwie kategorie w których uczestnicy konkursu dokumentowali rzeczywistość swoimi telefonami komórkowymi. Zdaniem jury, chwilę najlepiej uchwycił Sebastian Strączek, natomiast Marta Helman swoim fotoblogiem opowiedziała najciekawszą – w jej przypadku – indiańską opowieść.

„Ten konkurs oddaje istotę naszej wizji tego, czym może i powinien być telefon komórkowy. W przypadku tych prac multimedialność telefonu stała się narzędziem do tworzenia wysokiej jakości fotografii, które zostały docenione przez wybitnych specjalistów” – mówi Jacek Hensler, szef marketingu PLAY.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic zorganizowany został po raz trzeci. Profesjonaliści i amatorzy prezentują swoje prace w 5 kategoriach: natura, ludzie, kultura, extreme oraz moja przygoda z National Geographic.

Prace nadesłane w tym roku oceniało jury w składzie:

* Tomasz Tomaszewski – fotograf, przewodniczący jury
* Witold Krassowski – fotograf, dwukrotny laureat World Press Photo
* Feliks Falk – reżyser filmowy i teatralny, wyreżyserował m.in. filmy „Wodzirej” i „Komornik”
* Tomasz Bagiński – artysta-malarz, animator, reżyser, nominowany do Oskara za film “Katedra”
* Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna National Geographic Polska
* Agnieszka Franus – z-ca redaktor naczelnej National Geographic Polska
* Marcin Gruszka – Rzecznik Prasowy PLAY

PLAY był sponsorem głównym 3 edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród tegorocznej edycji konkursu odbyło się 24 września podczas uroczystej gali finałowej w Teatrze Narodowym w Warszawie. Galę poprowadzili Martyna Wojciechowska i Marcin Prokop. Gwiazdą wieczoru była „KAYAH”.

Pomysł na zorganizowanie Wielkiego Konkursu Fotograficznego uzyskał poparcie i został doceniony przez Towarzystwo National Geographic, które przyznało polskiej redakcji magazynu w 2006 roku nagrodę uznania, w kategorii: Best New Produkt Launch Campaign. Z inspiracji polskiego konkursu Towarzystwo National Geographic zorganizowało ogólnoświatowy konkurs fotograficzny, w którym mogą wziąć udział wszystkie edycje lokalne magazynu National Geographic. Pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku. Wzięło w nim udział 16 wydań międzynarodowych.

Nagrodzone prace w kategorii PLAYFOTO dostępne są na stronie www.playfoto.pl

Be Sociable, Share!
Źródło:

Jeden komentarz dla wpisu “PLAYFOTO i National Geographic:nagrody dla małych zdjęć wielkiego formatu”

  1. Taki konkurs to jest świetna sprawa. Popieram całym sobą. To, że PLay się w to zaangażował dobrze świadczy o kierunku w którym chciłby podążać a NG to najlepszy kierunek.
    No i oczywiście pogratulować zwyciężcom ….

    i jakie jury było!
    🙂

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.