BlogPlay.euPonad 10 tysięcy wniosków MNP w Play’u

06.13.2007 23:28:14 · Opublikowano w PLAY news
Redakcji serwisu PasjaGSM.pl udało się dotrzeć do informacji z których wynika, że do dnia dzisiejszego zostało złożonych 10,691 wniosków o przeniesienie numeru do sieci Play. Nie wiadomo jaki procent wniosków o przeniesienie numerów do Play zostało już zrealizowanych. W pierwszy weekend po starcie (w połowie marca) było ich już ok. 600. Kilka tygodni później informowano, że liczba ta wzrosła do kilku tysięcy. Niestety dział zajmujący się realizacją wniosków o przeniesienie numerów ma problem z płynną realizacją wszystkich wpływających wniosków. Mimo, że proces przeniesienia np. w przypadku pre-paid powinien trwać ok. tygodnia - w Play bywa z tym różnie. Problemem jest komunikacja z Biurem Obsługi Klienta i współpraca Play z innymi operatorami. Najczęstszymi powodem opóźnień są błędne dane podawane przez klientów (np. adres zameldowania, nr. dowodu, itp.). Dla porównania w roku 2006 według szacunkowych wyliczeń Gazety Prawnej zostało złożonych ok. 36 tys. wniosków u wszystkich trzech ówczesnych operatorów. Play przekazał nam również informację która mówi, że wobec klientów, którzy są w trakcie realizacji procedury przeniesienia swoich numerów do sieci Play, operator realizuje wszelkie zadania operatorskie wynikające z obowiązku zapewnienia przenośności numerów w sieciach komórkowych w Polsce w sposób szybki i efektywny. Play dokłada także wszelkich starań, aby coraz większe grono zainteresowanych dołączeniem do sieci otrzymało wszystkie możliwe benefity dostępne dla obecnych klientów Play. Źródło: PasjaGSM.pl
Źródło:

5 komentarze dla wpisu “Ponad 10 tysięcy wniosków MNP w Play’u”

 1. U mnie przeniesienie numeru z TakTaka do Play zajęło równo tydzień (od momentu złożenia upoważnienia do momentu “uwolnienia” numeru).

  Niestety, do dnia dzisiejszego (ponad 10 dni od podpisania umowy) nie przyznano mi dodatkowych minut, które wynikają z promocji “Play Abonament z moim numerem”, tzn. 3 miesiące po 40 minut. Zgłaszałem sprawę do OK już dwa razy, ale ciągle zajmuje się tym “dział techniczny”… Jakiś bałagan mają!

  Tak przy okazji, wg. informacji na stronie ta promocja kończy się 16 czerwca (być może przedłużą).

 2. No to Play ma się czym pochwalić…w sumie to w tak krótkim okresie to niezły wynik jest. Ale wcalie się nie dziwie ludziom że uciekaja… Żeby jeszcze trochę przyśpieszyć przeniesienie numeru … ale wszystkiego od razu mieć nie można 😉

 3. RafalG- podaj proszę numer sprawy, lub numer tel, to postaram sie Tobie sprawdzic.

  Pozdrawiam:

 4. playboy: dzięki za chęć pomocy, ale wczoraj wieczorem sprawa się wyjaśniła i mam już na koncie dodatkowe minuty, chociaż nie mam jeszcze żadnej oficjalnej odpowiedzi z Play.

  Przy okazji – będę wiedział do kogo się zwrócić w przypadku (ewentualnych) problemów w przyszłości 😉

 5. playboy – mam odpowiedź z Play: negatywną, ale – co dziwne – jednak dodatkowe minuty mam przyznane 😛 Możesz sprawdzić co tam się na prawdę dzieje? Numery zgłoszeń: 505437 i 511420.
  Jeśli możesz prześlij odpowiedź na [email protected] – dzięki i pozdrawiam

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.