BlogPlay.euZa zakupy zapłacimy telefonem komórkowym

05.22.2007 17:32:57 · Opublikowano w PLAY news

Już wkrótce Polacy za pomocą telefonu komórkowego będą mogli zapłacić za zakupy. Jak ustalił portal Money.pl, jeszcze przed wakacjami taką możliwość mogą otrzymać abonenci komórkowych sieci Plus oraz Play.

Już niedługo w Polsce ma się pojawić możliwość płacenia telefonem za pomocą kodu, który będzie trzeba wpisać do komórki. Nowe usługi staną się możliwe dzięki krajowej firmie mPay, która jako pierwsza zaproponuje taki system na dużą skalę.

Z informacji, do których dotarł Money.pl wynika jednak, że zarówno Play jak i Plus GSM są już na końcowym etapie negocjacji i obie firmy są gotowe, w tym samym czasie wystartować z nową usługą. Firma mPay prowadzi rozmowy także z bankami, w których trzeba będzie wcześniej zarejestrować telefon komórkowy oraz określić inne parametry (np. limity).

Jak zdradził portalowi Money.pl prezes mPay, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa usługa powinna być dostępna komercyjnie w jednej z sieci komórkowych jeszcze przed wakacjami, a do końca roku w kolejnych. Źródło: Money.pl, PasjaGSM.pl
Źródło:

5 komentarze dla wpisu “Za zakupy zapłacimy telefonem komórkowym”

  1. Ciekawe w jaki sposob traktowane będą np. promocje Tak Taka czy Heyah, gdzie zdarzały się promocje ‘2x więcej’ czy chociażby ostatnia promocja Orange.

    Dodatkowo- czy to aby nie spowoduje, że takich promocji po prostu już nie będzie, albo że nie będzie można już tanio doladować komórki kupując kod na Allegro albo poprzez blue.pl?

  2. No przeciez kasa bedzie szla z konta bankowego

  3. I… to ma być coś ‘nowego’? Każdy ma kartę płatniczą, wiec po co bawić się przy kasie w wysyłanie SMS-ów by zapłacić za zakupy (a pieniądze zejdą z konta)? Lepiej po prostu podać zwykłą kartę… -.- Mniej zachodu i o wiele wygodniej. Tymbardziej, ze karty honorowane sa juz w wielu miejscach, a płatnosci via komórka- wątpie by były wszędzie.

  4. Jesli w necie bedzie mozna tak placic to fajna opcja 🙂

  5. Artur, pomimo tego co napisałeś wcześniej- wątpie by płatność szła z konta bankowego- to nie będzie nic ciekawego. Mysle, ze płatnosci beda realizowane z wykorzystaniem srodkow z konta Play/ PLUS.

Napisz komentarz

Redakcja serwisu Blog Play zastrzega sobie możliwość moderacji (edycja, usuwanie) komentarzy zawierających wpisy niezgodne z Polskim prawem, obrażające innych użytkowników, zawierające wulgarne czy też obraźliwe treści. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń reklamowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników.

Zamieszczone przez użytkowników komentarze nie stanową stanowiska serwisu.